додому духовність Зібране на благодійному фестивалі у ЗОШ № 19 піде на лікування учня...

Зібране на благодійному фестивалі у ЗОШ № 19 піде на лікування учня школи №16 Василька Погріщука

466

Благодійний пісенний фестиваль "Як у нас на Україні" вже втретє провели у 19-й школі Тернополя. Традиційно співали лише українські пісні. Діява ярмарок солодощів та рукоділля. Гроші, зібрані за час фестивалю, підуть на лікування онкохворого п'ятикласника 16-ї школи Тернополя Василька Погріщука.

Благодійний пісенний фестиваль "Як у нас на Україні" організували у 2010 році вчитель математики Галина Дудар та її випускники. Цьогоріч його проводять вже втретє. Мета подвійна: зібрати гроші для благодійності і  популяризувати українську пісню.

Валентина Тисячна, учениця 11-Б класу ЗОШ №19 Тернополя: "Кошти, вилучені на цьому фестивалі, ми завжди відправляємо на благодійність у дитячі будинки або сиротинці. Цей фестиваль дуже шанується в нашій школі, оскільки в ньому бере участь багато талановитих дітей. І він, можна сказати, приносить багато користі і може відкрити багато талантів для нашої школи".

Цьогоріч фестиваль тривав два дні, оскільки минулорічний досвід показав, що одного – замало.

Галина Дудар, вчитель математики ЗОШ №19, організатор фестивалю "Як у нас на Україні": "Наш фестиваль буде довго жити. Тому що бажаючих багато. Буквально вже навіть ми так оголошуєм до якогось там часу подати заявки, то буквально за пару днів ще до початку, ще: ми хочемо теж співати. І дитині не можна відмовити".

Учасники фестивалю виконують лише українські пісні. Участь беруть і родинні дуети, і колективи інших шкіл Тернополя.

Зоряна Безпалько, учениця 11-Б класу ЗОШ №19 Тернополя: "Галина Михайлівна – організатор –  вона попросила. щоб я і ще одна дівчинка Ліля Расевич, ми відкривали фестиваль піснею "Як у нас на Україні" – так і називається фестиваль. Також я тут виступала з ансамблем. співали патріотичні пісню "Ой у лісі на полянці" і сама я співала сольну пісню "Отаман".

Назар Волянський, учень 10-А класу ЗОШ №22 Тернополя: "Дуже люблю співати, я вперше на цьому фестивалі. Співаю українську пісню Павла Табакова "Ти моя". Люблю участвувати дуже в конкурсах, і цей конкурс якби присвячений українській пісні і я рішив заспівати цю пісню. Це любовна пісня, її дуже багато хто виконує, і хочу, щоб її послухали у моєму виконанні сьогодні".

Ганна Ярема, директор ЗОШ №19 Тернополя: "Я думаю, що цей наш фестиваль може стати міським фестивалем. І може проходити не тільки в нашій школі, а й залучатися інші інші школи. Але щоб воно не перетворилося, як на такому рівні, як огляд художньої самодіяльності. Ми цього боїмося. ми цього не дуже хочемо. Тому що зараз тут така, такий азарт, знаєте. Ми тут не визначаємо переможців, тому що він благодійний".

У рамках фестивалю також провели два ярмарки – солодкий та ярмарок учнівського рукоділля. Лише від продажу смаколик вилучили більше трьох тисяч гривень. Усі гроші, зібрані у дев'ятнадцятій школі на благодійному фестивалі "Як у нас на Україні", передадуть на лікування п'ятикласника шістнадцятої школи Тернополя Василя Погріщука.