додому благоустрій Зібране листя – на кладовище

Зібране листя – на кладовище

328

Жовте листя кружляє над містом – у Тернополі листопад. Найбільше сьогодні від опалого листя чистять парки та сквери міста. За день з тернопільських парків вивозять по кілька тонн зібраного листя. Підживу везуть на Микулинецьке кладовище. Палити листя категорично забороняють. Хто ризикне, заплатить немалий штраф – для фізичних осіб від 340 до 1300 гривень, для юридичних – від 800 до 1700 гривень.

Осінь для двірників – особлива пора. Опале листя завдає чимало клопоту, прибиральники зізнаються: мести доводиться практично цілісінький день. Вдвічі важче після дощу.

Ганна Володимирівна, бригадир прибиральників КП "Об"єднання парків, культури та відпочинку": "Ой тяжко, от дощ пішов намочив, тяжко носити в руках".

Якщо листя багато, двірники використовують спеціальні повітродуви, однак більше звикли до традиційного способу – граблями. Усе змітають іпереносять на більші купи. Далі роботу виконує трактор – кожен парк має свою машину з причепом. Нею і вивозять листя з парків, в основному на Микулинецьке кладовище.

Василь Романюк, директор КП "Об'єднання парків культури і відпочинку Тернополя": "Щоденно прибирають пішохідні доріжки, а потім зелену зону. Потім ми транспортом вивантажуємо і на Микулинецьке кладовище. В середньому вдень тракторист робить 4-5 рейсів, в нас чим  більше листя – тим краще, бо розмовлялиз керівництвом Ритуальної служби, вони кажуть, що листя без обгорток, без бутилок, повністю чистеньке листя".

Спалювати листя категорично заборонено, каже Василь Романюк. За це передбачений немалий штраф, –  більше однієї тисячі гривень. Цього року найменше листя у парку Шевченка.

Василь Романюк, директор КП "Об'єднання парків культури і відпочинку Тернополя": "Зараз менше листя в парку Шевченка, бо ми зробили омолодження в осінньо-зимовий період, в 2012 -2013 рік, листя стало менше, через крони, всі дерева прийнялись і зараз листя трохи менше є. І навантаження на людей трохи зменшилось".

Мешканцям приватного сектора викидати листя у сміттєві контейнери комунальники забороняють. Люди повинні укладати угоди про вивезення листя із ЖЕКами, які працюють на їх території.