додому надзвичайне Жодних підтоплень через дощ і танення снігу ріки Тернопільщини сьогодні вранці не...

Жодних підтоплень через дощ і танення снігу ріки Тернопільщини сьогодні вранці не спричинили

446

Жодних підтоплень на сьогоднішній ранок на Тернопільщині через танення снігу та дощі не зафіксовано, каже обласна влада. Однак якщо прогноз синоптиків про сильні дощі до кінця доби виправдаються, ситуація може погіршитись, не виключають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації і називають найтривожніші на сьогодні точки області. Це село Мислова у Підволочиському районі, низини Ікви і Горині на Кременеччині та Шумщині і села Жуків та ГинОвичі Бережанського району на березі Золотої Липи. У жодному селі Тернопілля працівники Державної служби надзвичайних ситуацій воду ще не відпомпували, бо не було потреби. Загалом ситуацію з весняним водопіллям на Тернопільщині обласна влада називає нормальною і контрольованою.

Дністер, що приніс масові підтоплення через літні зливи у 2008-му, вже місяць вільний від льоду і рівень води у ньому сьогодні вранці назвати високим фіхівці ніяк не могли. Вийшла з берегів на Тернопіллі лише одна ріка – Збруч і лише в одному місці – біля села Мислова Підволочиського району.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Рівні води по Дністру – є спад на 15 сантиметрів, але в Нижневі, це на Івано-Франківщині, знову йде підйом 15 сантиметрів тому що пішли дощі. Тобто рівень води по Дністру ми маєм ще запас 1,5 метра до виходу на заплаву. Це хвиля проходить. Ми сьогодні зранку зв'язалися майже зі всіма сільськими головами населених пунктів, які попадають в ту чи іншу зону, тобто внутрішніх рік – це Золота Липа, Стрипа, Дністер, Збруч – була взята інформація: ріки в межах. Є зараз вихід води на заплаву – це Підволочиський район Мислова. Но на сьогодні ще навіть на городи вода не дійшла".  

До вечора дощ навряд чи припиниться, тому вода Збруча може дійти і до городів кількох господарств у Мисловій, не виключають рятувальники. Тривожить їх і ситуація у Жукові та Гиновичах Бережанського району. Там є 5 дворів, відкремлених від Золотої Липи дамбою. Але утворилась своєрідна кишеня, каже Василь Майка, і на місці, де лежав сніг зараз стоїть вода. Йдеться навіть не про городи, а про сіножаті. Однак навчені багаторічним досвідом життя у цій низині, мешканці цих дворів для перестороги вже відвели худобу до сусідів, що живуть вище, розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації. Василь Майка запевняє, що підтоплень сьогодні вранці на Тернопільщині не було, а ситуація погодинно під контролем і є стовідсоткова готовність служб допомагати людям в разі потреби.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Зараз десята година ранку, скарг не надходило по тому, що є. Люди знають ситуацію, це весняна звичайна ситуація, весняне водопілля. Воно контролюється. Працюють всі робочі групи. Вчора відпрацювали в Бережанському районі, зараз виїжджаємо з першим заступником голови адміністрації Миколою  Йосиповичем на Монастирищину, подивимся гідропости і в 15 годині в Коропці намічено провести нараду з сільськими головами району. Додатково Держводдгосп закупив ще 6 водяних помп для своїх міліоративних філій, які розташовані в районах області. Служби Державної служби надзвичайних ситуацій в області, вони приведені в готовність ще раніше, ще на тому тижні. Тобто пожежні машини, помпи, мотопомпи – в усіх районах є райвідділи і вони знають це і при першій такі ситуації буде відкачка води чи перекачка. Всі гідроспоруди також дивляться, контролюються. Вони в нормальному задовільному стані".