Головна культура Жінки, солодощі та кава – у Тернополі відкрилась виставка Іванки та Олександра...

Жінки, солодощі та кава – у Тернополі відкрилась виставка Іванки та Олександра Войтовичів

287

На картинах жінки, солодощі та кава. Вперше у Тернополі представило свою виставку живопису та графіки львівське подружжя художників Олександр та Іванка Войтовичі. У експозиції, яка відкрили у Тернопільському обласному художньому музеї – полотна різних періодів творчості та різних колекцій.

Для Олександра Войтовича у мистецтві ще із студентських часів був привабливим образ жінки. Жіноче тіло, його пластика та естетика, за його словами, одна із найцікавіших тем для творчості. У прекрасній половині людства, каже художник, можна знайти точки дотику найрізноманітніших сфер буття, поєднання еротичного та релігійного, духовного та тілесного, що не може не захоплювати.

Олександр Войтович, художник: "Для мене жінка – це взагалі уособлення якоїсь певної сучасності, сучасної цивілізації. Тобто, наша цивілізація – вона дуже жіноча, вона, образно кажучи, працює на жінку, для жінки. Нарешті тепер жінка почуває себе дуже вільною особистістю і вона десь характеризує певні аспекти тої цивілізації".

Львівському малярству, як такому, притаманна похмурість та використання темних фарб. Полотна ж Олександра Войтовича світлі та яскраві, із домінуючими жовтими, червоними та зеленими фарбами. Світлими є і роботи його дружини Іванки. На її картинах те, що любить у житті.

Іванка Войтович, художниця: "Я люблю дуже каву – я її малюю, я люблю дуже солодке – я його малюю. Те, що мені приносить задоволення, я переношу в свої полотна. Відповідно, те, що ви все бачите – можете зрозуміти, хто що любить".

Іванка Войтович про те, що буде художницею, знала ще з дитинства. Її батьки Іван та Надія Дідик – відомі українські митці. Із сестрою, каже, малювали з пеленок. Тепер – пише разом із чоловіком. Вони заснували спільну галерею та у мистецтві більше друзі, ніж конкуренти.

Іванка Войтович, художниця: "В нас конкуренції нема, в нас більше йде співпраця. Тобто, він мені вагоме щось там підскаже, я йому підскажу. Нема, нема сварок. Люблять питати це, це улюблене питання. В принципі, тьфу-тьфу, нам повезло, ми якось так зійшлися, що в творчості, що по характерах, то проблем з тим нема".

Виставка Олександра та Іванки Войтовичів діятиме у Тернопільському обласному художньому музеї до кінця липня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here