Головна суспільство Зеленки і йоду майданівцям у Києві вистачить на півроку

Зеленки і йоду майданівцям у Києві вистачить на півроку

316

Зеленки і йоду майданівцям у Києві вистачить на півроку. Гірше із більш затребуваними нині ліками – засобами профілактичними та лікуючими застудні захворювання, запаси яких треба постійно поновлювати.

Серед протестуючих на майдані у Києві чимало медиків. Їх добровільний внесок у протест – медична підтримка та лікування мітингуючих. Загалом тут зорганізовано 8 медпунктів, де людей оглядають і надають необхідну лікарську допомогу. Один із них – на третьому поверсі будинку проф-спілок. Тут черговий лікар каже: щодоби доводиться оглядати близько 200 пацієнтів, при потребі їх госпіталізовують.

Олег Зіневич, лікар-волонтер медичної служби Штабу національного спротиву: "Стани різні, бувають і простудні захворювання, частіше – загострення хронічних захворювань, тому що люди тут зібралися різного віку і, звичайно, люди старшого віку, похилого, або люди із хронічними захворюваннями. Вони потребують особливої уваги та допомоги".

Окрім облаштованих восьми медичних пунктів, в яких позмінно працює персонал у складі чотирьох медиків, впродовж дня безпосередньо на вулиці діє близько 20 бригад швидкої допомоги, по 2-3 спеціалісти у кожній. Загалом – біля 200 людей. Хоча охочих, кажуть, є більше тисячі. Серед них і студенти-медики і практикуючі працівники державних медичних закладів та приватних клінік із усієї України.

Олег Зіневич, лікар-волонтер медичної служби Штабу національного спротиву: "Точний підрахунок неможливий, але те, що зголосились приймати як мінімум тисячі, просто приходилось нам іноді навіть відмовляти людям, тому що спеціалістів хватає. Але бувають іноді ситуація, що потрібно додатково, ми записуємо телефони, контактні данні, дзвонимо, запрошуємо людей чергувати в тих же медпунктах або на вулиці".

У тому ж будинку профспілок організовано провізорський склад, де ведуть чіткий запис і видачу отриманих на допомогу лікувальних засобів. Ситуацію із надходженням необхідного тут називають задовільною.

Олег Мусій, координатор медичної служби Штабу національного спротиву, президент Всеукраїнського лікарського товариства: "Всі медикаменти, так само як і всі лікарі і медсестри працюють на волонтерських засадах, це гуманітарна допомога від фармацевтичних виробників і фірм, частина, і дуже багато приносять звичайні люди".

І тут, якщо медпрацівників-волонтерів, які підтримують столичний майдан, більш ніж достатньо, то із необхідними медикаментами скрутніше – чогось надміру, а чогось потрібно більше.

Олег Мусій, координатор медичної служби Штабу національного спротиву, президент Всеукраїнського лікарського товариства: "Є певний перелік медикаментів, наприклад, зеленка, йод та інші такі запаси уже можливо навіть і на півроку, які нам не потрібні, але є перелік медикаментів, особливо ті, які стосуються гострих распіраторних захворювань, для профілактики, льодяники, наприклад, смоктальні, жувальні таблетки, від застуди медикаменти, спреї для горла, є зараз потреба. Для координації цієї роботи, ми, медична служба штабу національного спротиву, саме з такою назвою, відкрита офіційна сторінка в фейсбуці, де щоденно ми розміщуємо станом на ранок повний перелік медикаментів, який нам необхідний. І кожен хто хоче, може зайти на нашу сторінку, подивитися цей перелік, є контактні телефони, є графік роботи, подзвонити і привезти їх сюда і ми будем тоді розподіляти і далі серед мітингувальників".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here