додому благоустрій Збивання бурульок з дахів будинків входить в оплату за комунальні послуги

Збивання бурульок з дахів будинків входить в оплату за комунальні послуги

956

Небезпека згори чатує на тернополян. Вночі мороз, а вдень тепло і сонце  – найкращі умови для швидкого росту бурульок. Комунальники полюють на них щодня, запевнили нас в управлінні житлово-комунального господарства міста. Нещасних випадків цього року на Тернопільщині не реєстрували, але будьте обережні. Синоптики кажуть, в Україну йде потепління, а це найкращі умови для танення та падіння бурульок.

Дивися під ноги – так батьки повчають своїх дітей, застерігаючи їх від падіння. Пан Богдан каже, тепер свого внука повчає: дивися трохи під ноги, але і голову догори піднімай – раптом бурулька.

Богдан, тернополянин: "- Треба оббивати їх, щоб вберегтися. А так повинні ЖЕКи тим займатися.

– А Ви особисто обминаєте ті місця, піднімаєте голову догори?

– Обминаю, так. Дивимося відразу і під ноги, і на верх, щоб було краще".

Назар, тернополянин: "Я як йду, то все дивлюсь догори. І під ноги".

Мороз вночі, а вдень – тепло – і бурульки ростуть як на дріжджах. Якщо їх вчасно не збивати, то вони ростуть на очах, а при плюсовій температурі падають. І чи на  тротуар, чи на голови тернополян залежить від удачі останніх. Найкращий варіант, поянюють в управлінні ЖКГ – недопустити, аби бурульки взагалі з'являлися.

Ганна Муца, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Передумовою, щоб не було створення бурульок, є згортання снігу, висота якого перевищує 30 см. Відповідно, якщо підприємства виконують свої зобов'язання вчасно і якісно, то формування бурульок не повинно би бути взагалі. Але якщо вже так склалася ситуація, що бурульки є, то їх треба негайно ліквідувати".

Бурульки на житлових будинках ліквідовувати мають працівники підприємств, які обслуговують цей будинок. За будівлі підприємств відповідальність несуть власники чи керівники. Тернополяни ж за збивання бурульок платять гроші. Ця послуга входить у щомісячну оплату за комунальні послуги. Якщо комунальники на бурульки з вашого будинку не звертають увагу, можете поскаржитися в управління.

Ганна Муца, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Підприємство, майстри, обходять кожного дня свою територію і вони би мали це бачити. Їм це наголошено і вони не повинні допускати таких речей. Звертатися треба в першу чергу в свою експлуатуючу організацію. Якщо протягом доби не провели ніяких дій протягом дня, то, відповідно, звертатись до нас в приймальню".

Телефонуйте в управління 52-58-48. А також залишайте на карті помітку, де саме у Тернополі перехожим слід бути особливо обережними і на які будинки комунальникам слід звернути увагу.