додому Новини Зберегти пам’ять про Героїв: відкрили сайт, де зібрано інформацію про полеглих воїнів...

Зберегти пам’ять про Героїв: відкрили сайт, де зібрано інформацію про полеглих воїнів з Тернопільщини

478

23 лютого ініціативна група громадської організації «Медіа-центр Тернопіль» презентувала проєкт «Книга пам’яті Тернопільщини. Герої російсько-української війни».

Проєкт передбачає збір, опрацювання і документування матеріалів про уродженців Тернопільської області, котрі загинули в боях під час російсько-української війни з 2014 року. Планується створення і наповнення тематичного сайту, виготовлення відеоролика про кожного героя, видання книги «На щиті» і стилізованих плакатів для оформлення стендів у місцях організації військово-патріотичного виховання, а також систематизацію інформації про пам’ятники, монументальні об’єкти і меморіальні дошки Героям.

Ініціативна група уже задокументувала матеріали, що стосуються періоду війни від 2014 року до 24 лютого 2022 року. Створено 105 сторінок про загиблих у цей період Героїв на сайті «Книга пам’яті» (bookofmemory.te.ua). Триває робота над матеріалами після початку повномасштабного вторгнення росії.  Також готують до видання перший том книги «На щиті».

«Ми збираємо інформацію про Героїв із різних джерел. Тому просимо родини Героїв додати інформацію про своїх близьких, які загинули захищаючи Україну», – звертаються організатори проєкту.