додому надзвичайне Зберегти дитину вагітної жінки, яку 17 липня збила іномарка, лікарям не вдалось...

Зберегти дитину вагітної жінки, яку 17 липня збила іномарка, лікарям не вдалось (відео та коментар лікаря)

371

Зберегти дитину вагітної жінки, яку 17 липня на вулиці Шептицького у Тернополі збила іномарка, лікарям не вдалось. Консиліум медиків, який зібрався вчора ввечері констатував, що плід завмер внаслідок наїзду автівки. Наразі сама потерпіла у важкому, проте стабільному стані. Тридцятилітня жінка живе у селі Довжанка Тернопільського району. У жінки вже є діти, у сім'ї  чекали чергового поповнення, у потерпілої був приблизно 23-25 тиждень вагітності.

Сьогодні жінка знаходиться у реанімаційному відділенні лікарні швидкої допомоги Тернополя. Медики розповідають внаслідок аварії травми були серйозні та важкі. Найбільше пошкодженні органи черевної порожнини та ноги, а ще діагностували переломи кісток тазу, стегна та ребер. Вчора жінку прооперували, а ввечері терміново скликали консиліум лікарів, по його завершенні медики підтвердили – дитина загинула.

Ярослав Чайківський, головний лікар Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги: "На сьогоднішній день стан хворої важкий, але стабільний. Вона тримає усі показники, проте, на жаль, мусимо констатувати факт такий, що вагітність яка була, – то плід мертвий. Внаслідок ДТП? Внаслідок ДТП плід мертвий. Там був переїзд через таз, в результаті якого ми отримали розрив мочового міхура, і напевно через такий наїзд ми отримали смерть, загибель плода".

Попереду, каже Ярослав Чайківський, дні інстенсивного лікування. А вже потім зроблять кесарів розтин.

Ярослав Чайківський, головний лікар Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги: "В зв'язку з тим що стан матері важкий, а цей мертвий плід, який знаходиться в утробі, він не буде впливати негативно на стан матері, тому необхідно нормалізувати всі показники потерпілої, а вже тоді вирішувати питання свого роду – родорозрішення".

Загалом період реабілітації потерпілої, прогнозують медики, буде тривалим. Тим часом обласна міліція подала клопотання до суду про арешт автомобіля "Міцубісі", яким скоєно дорожньо-транспортну пригоду. Сам водій знаходиться під наглядом лікарів, бо погано себе почуває, розповідають у відділі громадських зв’язків обласної міліції. Крім того, тривають експертизи, які встановлять деталі цієї аварії. Слідчі опитують свідків події.

Резонансну ДТП контролює і прокуратура області. Відомості про вказане правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочато кримінальне провадження стосовно посадової особи одного з тернопільських вищих навчальних закладів, який був за кермом автомобіля, за частиною ІІ статті 286 Кримінального Кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами), – повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.