додому Новини Зазвичай телефонним шахрайством займаються уже засуджені люди

Зазвичай телефонним шахрайством займаються уже засуджені люди

673

shahraiУвага! Вас розшукують шахраї! Міліція застерігає українців – почастішали випадки видурюванням у людей грошей. Найперше будьте уважні, коли до вас телефонують незнайомці та коли щось купуєте на інтернет сайтах. Як не стати жертвою шахраїв розповідає очільник обласної міліції Олександр Богомол.

– Злочинці дзвонять на домашні та мобільні телефони до людей, представляються працівниками міліції і повідомляють, що їхні сини або дочки попали в міліцію в зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою, або в зв’язку з вчиненням іншого правопорушення і вимагають, таким чином дурять людей і вимагають від них кошти.  Коли ми трафік мобільного телефона аналізуємо, з якого шахрай дзвонить, получається так, що він дзвонить всі номера, на приклад міські, всі номера підряд. За ніч здійснює 200-300 дзвінків і шукає жертву, – розповів т.в.о. начальника УМВС в Тернопільській області, полковник міліції Олександр Богомол.

Зазвичай таким телефонним шахрайством займаються уже засуджені люди, які дзвонять із місць позбавлення волі, розташованих у різних частинах країни. Їх жертвою, найперше, стають літні люди. Вони є наївнішими, й хвилюючись за своїх внуків чи дітей, готові перерахувати і перераховують злочинцям чи не всі свої заощадження. Часом мова йде про десятки тисяч гривень. Насправді ж не піддатися такому шахрайству просто, пояснюють міліціонери.

– Основна фраза, яка може запобігти і може спасти жертву такого шахрайства, це людина повинна запитати прізвище, ім’я, по батькові своєї дитини, від імені кого звертаються шахраї. В основному на цьому робота шахраїв закінчується невдачею, – каже Олександр Богомол.


Стати жертвою шахраїв також можна, купуючи товари на інтернет-сайтах.

– Шахраї користуються даними людей, які виставляють в інтернеті інформацію, дзвонять до них, взнають під приводом купівлі якогось товару, взнають дані їхніх карток банківських, а потім під приводом якоїсь неполадки в банківській системі, представляються. Інший дзвінок здійснюється, представляються працівником банку, і люди розповідають коди своїх карток. З карток щезають тисячі гривень, – каже Олександр Богомол.

Так діють шахраї із інших міст. Вони миттєво знімають з рахунків гроші. Повернути потерпілому втрачене майже не можливо. Якщо люди перестануть сліпо вірити почутому від незнайомих, а перед тим, як виконувати якісь умови, вимоги, прохання чи пропозиції, перевірять інформацію – жертвою шахрайства вони не стануть, переконують у міліції.