додому освіта Затверджений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2014

Затверджений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2014

419

Уже затверджений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2014. Відповідний наказ оприлюднило Міністерство освіти і науки України. Перше тестування абітурієнти писатимуть 3 червня наступного року з іноземної мови. Останніми перевірятимуть знання зі світової літератури 27 червня. Реєстрація на ЗНО триватиме два місяці, а розпочнеться вже на початку року – 3 січня. Затверджено міністерством також умови прийому до вишів у 2014 році.

У 2014 році подавати документи можна буде максимум у 5 вищих навчальних закладів на 3 спеціальності в кожному. Абітурієнти матимуть можливість подавати заяву як в паперовій, так і в електронній формі. Мінімальна кількість балів, потрібна для вступу – 124, для профільного предмета – 140. Але за вишем залишається право конкурсну планку, у вигляді балів, піднімати. Складати ЗНО можна максимум із чотирьох предметів. Вже незадовго майбутнім абітурієнтам треба буде остаточно визначитися зі спеціальністю. З 3 січня розпочнеться реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Потрібно буде зайти на сайт регіонального центру, чи українського центру, завантажити програму реєстраці. Заповнити з її допомогою заяву, роздрукувати і відправити у регіональний центр оцінювання якості освіти разом із копією свідоцтва про народження або паспорта, дві фотокартки, вказати перелік предметів, з яких абітурієнт хоче пройти тестування".

Зможуть абітурієнти скористатися при вступі і "бонусними балами". Як і раніше додаткові бали отримають вступники нагороджені дипломами I, ІІ та ІІІ ступеня, які отримають 50, 40 та 30 балів відповідно. Абітурієнти, які в рік вступу успішно закінчать підготовчі курси вищого навчального закладу, зможуть отримати до 20 додаткових балів. А також вперше за роки проведення ЗНО у 2014 році, особам, які мають найкращі інтелектуальні досягнення будуть додатково нараховані 70 балів. Проте хто саме може претендувати на найвищий бонус і за якими критеріями оцінюватимуть найкращі інтелектуальні досягення наказ Міністерства не пояснює.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Тут будуть визначати, очевидно, прописано, сотня таких дітей, які найбільше заслужили. Це міжнародні олімпіади, конкурси, змагання. Можна здати на 124 бали плюс 70 і це буде 194. Ось і високий результат, який буде набагато більший від тих, хто щодня навчається  у школі і ще додатково, щоб досягти такого результату".

Які зміни будуть у 2014 році у самій процедурі проведення ЗНО ще невідомо. Найближчим часом її умови має оприлюднити Український центр оцінювання якості освіти.