додому надзвичайне Затримали посадовця, який вимагав “доплату” за виготовлення закордонних паспортів

Затримали посадовця, який вимагав “доплату” за виготовлення закордонних паспортів

437

Головного спеціаліста Кременецького сектору управління державної міграційної служби Тернопільської  області співробітники УБОЗу затримали за вимагання "доплати" за виготовлення закордонних паспортів.

Посадовець розповідав людям, які зверталися до нього з документами на виготовлення закордонного паспорта, про черги, що розтягувалися на декілька місяців,  відсутність бланків та ще якісь малозрозумілі причини невчасного виготовлення документу. Коли людина, котра прийшла, аби виготовити документ, чула з уст співробітника міграційної служби про  те, що існує чимало перешкод вчасно отримати  закордонний  паспорт, то, безперечно, вірила такій інформації. На запитання, що ж робити, чула конкретну суму, яку потрібно було покласти на стіл головного спеціаліста.

Зважаючи на останні події в державі, кількість бажаючих виготовити закордонні паспорти  зросла в рази, службовець ж цим користався сповна. Зі слів начальника відділу боротьби з корупцією обласного УБОЗу Олега Пальчика, лише за один робочий день чиновник поклав до кишені 3 тисячі гривень – по 600 з кожного з 5 громадян, які звернулися до нього.

Загалом, під час обшуку в кабінеті співробітника міграційної служби виявили майже 5,5 тисяч американських доларів, 1300 євро, 27 тисяч гривень та 50 фунтів . Зі слів підозрюваного, це його сімейний бюджет, який зберігав на робочому місці. Та оперативники переконані, що гроші – здобуті злочинним шляхом і їм це вдасться  довести.

Згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу України  48-річного жителя Почаєва затримали. Йому інкримінують частину 4 статті 368 ККУ. Проте оперативна робота з документування фактів отримання незаконної вигоди державним службовцем триває. Міліціонери  з’ясовують, хто  ще зі співробітників державного відомства причетний до хабарницької схеми вимагання грошей. І не тільки в Кременці. 

Оперативники закликають жителів області повідомляти про випадки, коли від вас вимагали чи вимагають «доплачувати» за виготовлення закордонних паспортів чи інших послуг міграційної служби за номерами телефонів (0352) 27-12-15, (067)208-03-06 або 102.