додому здоров'я Засобами індивідуального захисту планують забезпечити лікарів швидкої медичної допомоги

Засобами індивідуального захисту планують забезпечити лікарів швидкої медичної допомоги

815

Українським медикам українські депутати обіцяють захист від небезпечних пацієнтів. Засобами індивідуального захисту планують забезпечити лікарів швидкої медичної допомоги. До людей з хронічними захворюваннями психіки "швидка" буде виїжджати у супроводі міліції. Такі поправки пропонують внести до Закону “Про екстрену медичну допомогу”. Про засоби захисту для медиків "швидкої" почали говорити після того, як в травні цього року у Запоріжжі психічно хворий чоловік напав на екіпаж "швидкої допомоги", що прибув за викликом до його матері. В червні в Одесі психічно хворий також напав на медпрацівників.

Лікар невідкладних станів Наталія Мандзюк працює на станції швидкої медичної допомоги Тернополя впродовж 9 років. За цей час доводилося виїжджати на різні виклики, каже жінка. Чимало трапляється психічноневрівноважених людей, у стані алкогольного сп'яніння чи під дією наркотиків. В таких випадках медики незахищені і часто під загрозою опиняється життя не лише пацієнтів, а й бригади швидкої.

Наталія Мандзюк, лікар невідкладних станів станції швидкої медичної допомоги Тернополя: "Коли я прийшла на швидку допомогу, пропрацювала десь два роки, був такий випадок, коли чоловік у стані алкогольного сп'яніння поранив свого сусіда, викликав швидку допомогу. А потім тим же ножем погрожував бригаді. Ми якось зорієнтувалися і вийшли нормально з тієї ситуації. Але надавати допомогу в таких екстримальних ситуаціях дуже важко психологічно".

Через останні випадки нападів на медиків "швидкої" комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради планує рекомендувати парламенту внести зміни до Закону “Про екстрену медичну допомогу”. Зокрема, пропонують облаштувати “швидкі” засобами індивідуального захисту – газовими балончиками і електрошокерами. Також автомобіль буде забезпечений мобільним зв’язком. А до людей з хронічними захворюваннями психіки медики виїжджатимуть у супроводі міліції. Поки ж медики на місцевому рівні роблять все, аби захиститися та зберегти своє здоров'я.

Петро Левицький, головний лікар Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги": "Є список проблемних будинків, квартир, де збираються асоціальні люди. Крім того, якщо є підозра, що цей виклик може бути проблемним, тоді виїжджає спеціалізована бригада, ми співпрацюємо з органами внутрішніх справ. Крім того, згідно з рекомендації європейської ради, якщо місце є на нашу думку небезпечним, ми не можемо туди заходити і надавати допомогу".

Наталія Мандзюк, лікар невідкладних станів станції швидкої медичної допомоги Тернополя: "Добре було б , щоб  ми на виклики виїжджали з певними мірами індивідуального захисту. Такі міри потрібно застосовувати в екстренних ситуаціях. Насамперед треба спілкуватися з людьми, ставитися до них, як до звичайних людей та добиватися всього за допомогою компромісу".

Попри часті нарікання, погрози медикам "швидкої", є чимало людей, які розуміють складність цієї професії та вдячні за їх роботу. Тернополянин Анатолій Марков впродовж двох місяців шукав лікаря невідкладних станів Наталію Мандзюк, аби подякувати за врятоване життя дружини.

Анатолій Марков, тернополянин: "Тільки сьогодні знайшов, поцьомав її, бо якби не швидка, то… Я дуже дякую всім лікарям. В них важка робота, пального нема, гроші платять – 25%, а вони ще нас рятують?"

Дружину Анатолія Маркова вже виписали з лікарні, вона почувається добре.

Анатолій Марков, тернополянин: "Завдяки лікарці, що вона все таки настояла на тому, щоб лягти в лікарню, що жінку вчасно завезли в лікарню, вчасно там надали допомогу, зараз все добре. А могло закінчитися інсультом, нерухомістю, втратою мови".