додому політика Засідання Тернопільської обласної ТВК, на якому мали розглянути питання введення до Тернопільської...

Засідання Тернопільської обласної ТВК, на якому мали розглянути питання введення до Тернопільської облради 19 депутатів, не відбулось

462

Засідання Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії, на якому, серед іншого, мали розглянути питання щодо введення до Тернопільської обласної ради нових депутатів замість вибулих, 18 лютого не відбулось через відсутність кворуму – із 17 членів ТВК було тільки 7.  Нагадаю, повноваження попереднього складу Тернопільської обласної виборчої комісії за систематичні та грубі порушення положень Конституції України і Закону ЦВК достроково припинила 11 лютого своєю постановою №28. Тепер новий склад Тернопільської обласної виборчої комісії мав би визнати обраними депутатами облради наступних у списку політичних сил замість тих депутатів обласної ради, які з різних причин склали свої повноваження достроково. Йдеться про 19 нових депутатів. Проте засідання так і не відбулося.

Перше засідання Тернопільської територіальної виборчої комісії нового складу відбулося 15 лютого. Тоді за пропозицією секретаря комісії, представника Партії регіонів Вадима Гуменюка, вирішили для вивчення документів дати членам комісії два дні. Відтак наступне засідання запланували на понеділок, 18 лютого. Проте в понеділок Тернопільська обласна виборча комісія так і не запрацювала – не було кворуму: з 17 членів з'явилося лише 7. Не прийшли представники Комуністичної партії, Партії регіонів та Народної партії.

– Якщо не виконується рішення суддів, то наступає кримінальна відповідальність, а кримінальна відповідальність в нас вже наступила з першого засідання. Відкрито будемо казати, що члени, мандати яких мають територіальні виборчі комісії від опозиції, явилися всі і дуже добре знають про те, що потрібно сьогодні було обрати нових депутатів, провести, які два роки чекають свого. В зв’язку з тим не відбувається засідання обласної ради. І з цим же зв’язком не відбувається затвердження бюджету, – розповідає член Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії Марія Прохира.

– Я маю пропозицію звернутися з листом до ЦВК за роз'ясненям щодо подальшої роботи нашої ТВК і розблокування нашої роботи. Про дату та час проведення наступного засідання буде повідомленою мною додатково, – сказав голова Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії Микола Крук.

Коли відбудеться наступне засідання Тернопільської виборчої комісії наразі невідомо.