додому політика Засідання сесії Тернопільської облради призначене на 2 липня

Засідання сесії Тернопільської облради призначене на 2 липня

476

На 2 липня заплановане чергове засідання сесії Тернопільської обласної ради. Та чи відбудеться воно – питання, адже досі належній роботі заважає протистояння політичних сил. В обласній раді пустує 15 депутатських місць, оскільки ТВК не може зібратися у повному складі, аби дати можливість претендентам на депутатські посади приступити до обов'язків. Не збирається кворуму і в сесійній залі і вже півроку тут не можуть прийняти обласний бюджет.

Іще одна завада на шляху до порозуміння – суперечка навколо того, хто має стати головою облради. Так вважають депутати обласної ради Степан Барна, Володимир Гульовський та Володимир Чубатий, які дали сьогодні прес-конференцію. Вони закликають до якнайшвидшого порозуміння.

Володимир Чубатий, депутат Тернопільської обласної ради: "До виборів десятого року, восени, все діяло, основні рішення приймалися або коаліцією демократичних сил, або двома політичними силами – Партією Регіонів, 14 голосів, під орудою Ореста Муца тоді було, і об'єднання Свобода, дальше теж всі рішення приймалися збалансовано двома політичнами силами після тих виборів як 15 депутатів вибуло. А тепер – найшла коса на камінь. Через то.. Ми кажемо – хлопці, стоп, давайте свої питання віднесіть, розглянемо господарські, а потім переходьте до консультацій щодо голови".

Володимир Гульовський, депутат Тернопільської обласної ради: "На сьогоднішній день я можу чітко заявити – не стоїть питання в голові обласної ради не стоїть питання, вибачте мені, там в заступниках, стоїть питання в тому, щоби область нормально функціонувала, щоб платилися заробітні плати, щоб йшли відрахування, щоби наповнювався бюджет. На жаль ,на сьогоднішній день ми цього не маємо. Ми бачимо те, що найбільші політичні сили, які представлені в обласній раді, а це Свобода і Партія Регіонів, не можуть знайти відповідного компромісу".

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Принципово, якщо навіть скликаємо сесію Тернопільської обласної ради, то ми її скликаємо з обговорення тих питань, котрі стосуються власне самого бюджету і не стосуються кадрових рішень. Хочу зазначити що згідно повноважень голова обласної державної адміністрації як суб'єкт ініціативи в тому числі має право ініціювати скликання позачергової сесії Тернопільської обласної ради з одним-єдиним питанням порядку денного – це питання прийняття бюджету. Вирішуючи це питання, ми можемо приступати до вирішення інших питань, в тому числі і кадрових питань, котрі стосуються Тернопільської обласної ради".

Найближче засідання сесії обласної ради призначене на 2 липня. До цього учасники прес-конференції вимагають у ТВК визнати і ввести в облраду тих 15 депутатів, чиї місця там досі пустують.