додому Новини Засадили гектари землі, щоб мати продукти: як волонтери “Ольвії” допомагають бійцям

Засадили гектари землі, щоб мати продукти: як волонтери “Ольвії” допомагають бійцям

419
Під час війни вони не можуть сидіти склавши руки. Волонтерський центр “Ольвія” об`єднав навколо себе чимало українців, які безперестанку підтримують бійців, які воюють на фронті. Разом з небайдужими вони роблять консервації, печуть хліб, збирають одяг чи інші необхідні речі, аби далі передати їх нашим захисникам та захисницям. Тож, далі до перегляду наша історія про людей, у яких під час війни немає вихідних, а є тільки спільна мета, до якої вони проїжджають щотижня сотні кілометрів і суть її проста: захисники мають відчувати підтримку з тилу.
Як любити Україну не словами, а вчинками щодня показують у волонтерському центрі “Ольвія”. Ще з 2014 року вони підтримують українських військових. Коли почалося повномасштабне вторгення росіян – без роздумів з нуля організували масштабну благодійну спільноту небайдужих людей.

Андрій Подольський, волонтер, каже: “Ми зустріли 23 лютого перших льотчиків наших, які їхали на Франківськ, побиті машини, ми зустріли їх 23, якраз в перший день війни, і тоді так шукали, де би добре волонтерський пункт був і знайшли тут таке заброшене було, колись бар був і ми тут оприділилися”.

Одяг, засоби гігієни, засоби захисту та ліки – цього в перші дні потребували українські військові.

Іван Олексюк, волонтер, коментує: “Ми не мали коштів, не мали транспорту, і коли люди побачили, що ми дійсно щиро то робимо, як можемо, так і робимо, почали об`єднуватися. Почали до нас приходити хлопці, почали приходити підприємці, які дійсно переживали за нашу країну. І так ми помаленько, потихенько почали виростати”.

Масштаби допомоги не зменшилися і до сьогодні, розповідає Іван Олексюк. Цьогоріч волонтери засадили гектари землі, аби збирати домашні продукти для приготування страв на передову. Загалом за останні місяці “Ольвія” об`єднала навколо себе українців звідусіль: з ближніх сіл області, з-за кордону, з інших українських чи міжнародних благодійних організацій. Люди печуть хліб, добрі господині роблять заготівлі із м`яса та овочів. Волонтери кажуть: об`єднали людей з великим добрим серцем, які щиро переживають за військових.

“Того року ми вже маємо 18 тонн огірків квашених, помідорів, салатів. Там того року мали 24 тони. Огірки і помідори нам дають в Грошовій. Наші. Так, за дурно дають наші волонтери, наші люди”.

Щотижня на фронт від волонтерів виїжджають два-три автомобіля. Вантаж на передову перед кожним виїздом щоразу освячують священнослужителі. У черговІй поїздці їх підтримали волонтери “Української команди”. Вони відремонтували машину та передадають її разом з необхідними речима на передову. Адже розуміють мета – одна на всіх: допомогти захисникам і наблизити перемогу України.

Микола Люшняк, лідер “Української команди” на Тернопіллі, народний депутат України, каже: “Цей автомобіль буде працювати для аеророзвідки нвому підрозділу, який нещодавно створився для збирання розвід даних, а також наводження вогню на ворожих територіях”.

Коли ж зібрана допомога потрапляє до хлопців та дівчат на фронт, на їхньому обличчі, кажуть волонтери, не можливо не помітити радісні емоції.

На сьогодні більша частина людей команди “Ольвії “залишили свій бізнес, роботу, та навіть забули про дім, аби волонтерити. Бо розуміють: військовим у рази важче.

Волонтери “Ольвії” кажуть: і хоч роботи багато, але вони не мають права втомлюватися, бо кожен день оборони України дається дуже високою ціною – здоров’ям наших захисників.