Головна Новини Зареєструвати шлюб відразу, а не через звичних 30 днів, пропонують у Тернополі

Зареєструвати шлюб відразу, а не через звичних 30 днів, пропонують у Тернополі

417

Зареєструвати шлюб відразу, а не через звичних 30 днів, пропонують у Тернополі. В Україні такий сервіс почали впроваджувати з липня минулого року. Нововведення уже працює у низці великих міст. В Тернополі пілотний проект “Шлюб за одну добу” планують впровадити в кінці лютого. Скористатися такими послугами зможуть не лише тернополяни, а й мешканці області або іноземці, кажуть в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області.

“Шлюб за добу”- це проект, завдяки якому охочим одружитися не потрібно буде йти до відділів ДРАЦС, стояти у чергах і чекати тридцять днів. Достатньо буде звернутись до організатора реєстрації шлюбу, кажуть у Головному територіальному управлінні юстиції Тернопільської області.

– Для цього треба зробити кілька простих кроків. Перше – це звернутись до організаторів відомості, про яких йдеться на сайті Головного територіального управління юстиції. Наразі – це комунальне підприємство тернопільської міської ради. Сплатити кошти. Підписати договір, після того, не затрачаючи час,у прийти на власне весілля в той час, в який молодята побажають самі визначити, – розповідає заступник начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Ольга Дяченко.

Місце проведення державної реєстрації – Український дім “Перемога”. Проте молодята можуть його змінити. До прикладу: провести церемонію на острівку закоханих або у парку, кажуть чиновники.

– Документи стандартні – це паспортні документи наречених. Якщо хтось із них вже мав шлюб, треба ще й документи, які підтверджують, що попередні відносини розірвано. Якщо є особа, яка бажає одружитися є іноземцем,  вона має підтвердити, що вона перебуває на території України законно, – пояснила Ольга Дяченко.

Мета проекту “Шлюб за добу”- спростити процедуру реєстрації шлюбу, а також забезпечити реалізації гарантованого державою права на шлюб.

Зареєструвати шлюб можна лише після того, як пройде один місяць з дня подання особами заяви про його державну реєстрацію – вказано у Сімейному кодексі України. Проте, з 29 липня 2016 року в Україні діє альтернатива, сервіс – ” Шлюб за добу”.

Нововведення уже працює у туристичних містах: Києві, Львові, Одесі, Херсоні та в тих, які межують з тимчасово окупованими територіями України. У Тернополі він діятиме з кінця лютого або початку березня, обіцяють у Головному територіальному управлінні юстиції Тернопільської області.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here