додому Новини Запросити дитину з інтернату на новорічні та різдвяні свята у родину можуть...

Запросити дитину з інтернату на новорічні та різдвяні свята у родину можуть тернополяни

665

Запросити дитину з інтернату на новорічні та різдвяні свята у родину можуть тернополяни. Акцію організовує благодійний фонд “Майбутнє сиріт” спільно з обласною службою у справах дітей. Її мета – привернути увагу суспільства до проблеми сирітства та дати можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, відчути справжній дух свята.

Благодійний фонд “Майбутнє сиріт” акцію “Запроси дитину на свята у родину” організовує спільно зі службою у справах дітей.
Усі охочі тернополяни можуть допомогти дитині відчути тепло, турботу, затишок, справжню атмосферу родинного святкування. Потрібно лише зареєструватися до 15 грудня та заповнити анкету у фонді «Майбутнє сиріт», або надіслати організаторам адресу електронної пошти, на яку буде відправлена анкета.

– В дітей почнаються канікули з 29 грудня до 12 січня і є можливість безпосередньо сім’ї, яка виявила бажання, яка пройшла всі етапи для того, щоб взяти дитину в сім’ю, тоді така можливість для сім’ї буде. Що для цього потрібно для сім’ї, яка знайшла інформацію? В першу чергу, це зареєструватися за номером моїм, я більш детальніше розказую людям про цю акцію. В цій акції беруть участь сім’ї, в яких біологічні дітки віком від 6 років, – розповідає координатор акції “Запроси дитину на свята у родину” Ірина Вакалюк.

Таке рішення не випадкове. Діти, які ще зовсім маленькі, можуть болісно сприйняти появу іншої дитини у сім’ї, так само як і потім прощатись із нею. Також у сім’ю не дозволятимуть брати дітей, яким не виповнилось шести. Є й інші формальності.

– Оскільки сім’я, яка виявить бажання, крім того, що вона зареєструється і заповнить анкетку, їй потрібно буде ще принести довідку. Я акцентую на цьому увагу, тому що це дуже важливо, це 3 довідки – довідка про несудимість, довідка про те, що кандидати не стоять на черзі в психлікарні, або в наркодиспансері. Це гарантує безпеку дитини. І, крім того, служба зробить Акт обстеження умов, де проживає сім’я, – каже Ірина Вакалюк.

Практика запрошувати дитину з інтернату на свята у родину – дуже позитивна, каже Ірина Вакалюк. У попередні роки були випадки, що діти у нових домівках залишались назавжди.