додому Новини “Заплатіть і спіть спокійно”, – відомі тернополяни закликають задекларувати доходи

“Заплатіть і спіть спокійно”, – відомі тернополяни закликають задекларувати доходи

549

День відкритого декларування провели сьогодні у Тернополі. Бізнесмени, підприємці, артисти виявили активну громадянську позицію і задекларували свої доходи. Податківці сподіваються, приклад відомих городян стимулюватиме задекларувати доходи також інших тернополян.

"Затягнути паски" – ця фраза сьогодні часто лунає з екранів. Україна знаходиться у ненайкращому економічному становищі. Податківці закликають городян свідомо віднестись до свого обов'язку і заплатити податки, а тим самим допомогти країні.

– На жаль, є все таки факти, коли люди отримують доходи, наприклад, від здачі в оренду власного майна, нерухомості, їх приховують і не декларують. Саме в цей час, тяжкий час для країни, декларування доходів дозволить забезпечити відповідне фінансування місцевих громад для підтримання тих соціальних програм, які на сьогодні є, досить важливих для всієї країни, для нашого міста в тому числі, – пояснює начальник Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області Петро Якимчук.

До завершення деклараційної кампанії залишається менше місяця. Подати декларацію про майновий стан та доходи треба до 1 травня. Декларацію потрібно подати людям, які отримали спадщину, подарунки, доходи від продажу майна, інвестиційний прибуток чи іноземні доходи. Мешканці Тернополя і Тернопільського району уже подали 1800 декларацій. Задекларували вони більше 47 мільйонів гривень. З цих грошей у бюджет сплатять більше 2 мільйонів гривень. Власним прикладом заохочували сплачувати податки відомі тернополяни.

– Ми думаємо, що нарешті ті податки, які ми сплачуємо, підуть туди, куди вони мали йти весь час, принаймні останніх 20 з лишнім років незалежної України. Таким  чином, думаю, допоможемо і армії, і взагалі підтримаємо економіку, – говорить директор Тернопільської обласної філармонії Ярослав Лемішка.

– Держава може тоді добре розвиватися, може тоді розбудовуватись, коли кожен з тих, що заробляє у суспільстві, своєчасно декларує і платить. Тоді своєчасно зможуть отримати і зарплати, і пенсії, – вважає голова правління, директор ПАТ "Тернопільгаз" Олег Караванський.

Звертаються відомі тернополяни до закордонного досвіду, де чи не найбільшим злочином є несплачені податки. Сьогодні, жартують, самі доходи задекларували і спатимуть спокійно.

– Такий Аль Капоне був, то його нізащо не могли посадити, а посадили за те, що він не заплатив податки. Якби в нас так було, то би всі платили. Щоби всі платили: і ті, що мають багато кілограмів холота, і ті, що менше. Треба платити, щоб держава жила, щоб на армію по 5 гривень не збирали. Люди добрі, задекларуйте свої доходи, заплатіть і спіть спокійно, – каже народний артист України Григорій Драпак.