додому Новини Занепалий зооботанічний сад відновлюють у Ланівцях (ВІДЕО)

Занепалий зооботанічний сад відновлюють у Ланівцях (ВІДЕО)

4038

Занепалий зооботанічний сад хочуть відновити у Ланівцях. Тут вже взялися до роботи і готуються до втілення амбітного проекту на майже 13 мільйонів гривень. 

Унікальна природа, мереживо доріжок, нагромадження валунів, між якими ростуть декоративні рослини. Ще кілька десятків років тому таким був зооботанічний сад у Ланівцях. Його заснували ще на початку вісімдесятих. Там жили павичі, казарки, різні види звірів, а ще – росли рідкісні різновиди дерев та кущів.

Однак, коли фінансування закладу припинили, тварин відпустили в природні умови. А унікальне місце площею 10 га почало зникати. І ось через роки родзинку міста вирішили повернути.

Відновити зооботанічний сад – таку мету перед собою поставили у Ланівцях та йшли до неї понад 2 роки. Розробили проект, вдалось знайти для нього фінансування. Частину грошей виділяє державной фонд регіонального розвитку, частину витрат покриють із міського бюджету. Загальна вартість проекту – біля 13 мільйонів гривень.

Роботи тут вже почались. Наразі вони чорнові: треба розрівняти грунт та зачистити територію. Ось так, згідно з проектом, виглядатиме лановецький зооботсад у майбутньому. Його розіб’ють на локації, вкладуть тротуари, доріжки та велодоріжки. Заплановано облаштувати місточки, альтанки, місця для спортивного дозвілля.

Підготовчі роботи триватимуть, поки дозволятиме погода. Вже у наступному році тут стартує друга черга втілення проекту. Закінчити відновлення зооботанічного саду у Ланівцях плануть 2020-му. І сподіваються, що він стане не лише втіхою для місцевих мешканців, а й принадою для туристів.