додому політика Замість віче до Дня Злуки – мобілізація на майдан у Київ (оновлено)

Замість віче до Дня Злуки – мобілізація на майдан у Київ (оновлено)

565

У Тернополі заплановане віче, присвячене об'єднанню УНР та ЗУНР у 1919 році, через загибель мітингуючих у столиці нині вранці, організатори переформатували.

Людям, які прийшли на віче в Тернополі, оголосили про події у Києві, під час яких кілька мітингуючих загинули, та повідомили, що найближчої ночі на майдані чекають надзвичайних подій.

Володимир Стаюра, керівник Штабу національного спротиву у Тернополі: "Ми маємо вже чотири трупи, як мені сказали, не знаю, може вже є і більше, власне, що вони пішли в наступ. Ми веземо людей не на Грушевського. Ми веземо людей на майдан для захисту майдану. Ми маємо інформацію, що сьогодні вночі вони будуть робити наступ на майдан. І з-за того ми мобілізуємо людей, тому що ми бачимо єдиний спротив, скажемо, власне мирним шляхом здобути цю річ – це вивезти максимальну кількість людей, щоб там знов було міліони людей, які влада просто не зачепить і не піде штурмом на майдан".

Тому замість запланованих заходів, присвячених об'єднанню УНР та ЗУНР у 1919 році, серед яких поїздка автомобілями до кордону з Хмельниччиною, організовано відправку охочих до столиці. Збір мітингуючих на Театральній площі у Тернополі пропонують зробити цілодобовим.

ЧИТАТИ ЩЕ: Тернополяни мобілізуються на Київ та передають теплі речі і ліки

Лілія та Юлія, тернополянки: "- Те що відбувається в країні вже більше неможливо терпіти. в Київ мене наразі не пускають, тому я не знаю, старатимусь щось робити тут в Тернополі. 

– Ми прийшли послухати, що відбувається і, ну, що дівчата можуть зробити? Я особисто… Слів нема".

Пан Микола, тернополянин: "Я вже трошки старша людина. Якщо б я був трошки молодший, я б був в Києві, але така обстановка, що я не можу поїхати в Київ, тому я сюди вийшов, ну і захищаю інтереси опозиції".

Пані Анна, тернополянка: "Сьогодні ми тут, тому, що нам дуже шкода, що гинуть наші діти".

Під час віче у Тернополі люди попросили покинути площу невідомого із відеокамерою. Міліціонери масовому заходу  не перешкоджали.