додому здоров'я Замість столу, гостей та відпочинку – лікарняне ліжко

Замість столу, гостей та відпочинку – лікарняне ліжко

546

Замість столу, гостей та відпочинку – лікарняне ліжко. Так обренулась підготовка до свят і саме святкування для тих, хто забув правила поводження з вогнем. Спалювання сміття, смаження м'яса, розігрівання їжі та розпалювання багаття при цьому стали прямими путівками в опікове відділення. Про те, як туди не потрапити, вкотре нагадують лікарі та пацієнти.

Пані Тетяна, пацієнтка з Кременецького району: "Сміття палила, загорілася. Трохи бензину налила і загорілася… Полум'я все на мене, волосся згоріло… Добре, що чоловік поряд був. Зразу скинув светра і затушив мене".

Так для пані Тетяни завершилась підготовка до свят. На лікарняному ліжку жінка ще з квітня. Зараз одужує. Позаду – пересадка свинної шкіри. Попереду – ще одна. Бо ж опіки отримала не лише поверхневі, а й глибокі.

Пані Тетяна, пацієнтка лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Голову, ззаду тут шия, рука і плече. Ну з руки вже зняли, плече ще, шия і вухо залишилось".

Підготовка до свят, а потім і саме святкування часто обертається для людей травмами та опіками. Зараз у відділенні термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя чверть сотні пацієнтів.

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Якщо в квітні було затишшя, то якраз коли починаються святкування, а також період свят, був наплив хворих. І на сьогодні 25 хворих, 8 з них дітей".

За дітьми медики просять доглядати особливо пильно. Діти, які щойно навчились ходити, тягнуть зі столу все, що в змозі дістати. Так гарячою кавою у Бучацькому районі нещодавно опеклась малеча, якій трохи більше року. Пригадують лікарі і випадок, коли дитина впала в багаття.

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Також поступили із Кременецького району два пацієнти – батько із сином. Опік полум'ям бензину, вибухнула паяльна лампа… Під час святкових днів поступило двоє молодих людей 20-річного віку. В одного опік полум'ям спирту правої нижньої кінцівки, він поступив 3 числа… А також опік полум'ям правого передпліччя в іншої особи".

Для кожного з цих пацієнтів уроком стала власна травма. Усім медики прогнозують одужання. Проте не обходиться і без летальних випадків. Пані Тетяна, яку не перший тиждень чекають вдома чоловік та двоє діток, тепер і сама інших застерігає.