додому благоустрій Замість старих ялинок у парку Відродження висадили катальпи

Замість старих ялинок у парку Відродження висадили катальпи

1287

55 катальп висадили у тернопільському парку Національного відродження. Ними замінили раніше зрубані хвойні дерева, які, як стверджують фахівці, були старими, хворими та небезпечними.

На цьому місці у парку Національного відродження не так давно зрізали півсотні ялинок. Тернополяни між собою говорили, начебто тут щось будуватимуть. Проте замість зрізаних старих та хворих хвойних дерев, які підлягали санітарній обрізці, на галявині висадили 55 катальп.

– Акція називається “Екологічний ренесанс”. Чому? Тому що ми просто відновлюємо те ж зелене вбрання, тільки в іншому вигляді. Ми цю акцію будемо прожовжувати. Тільки цього року збираємось посадити понад 200 дерев. Це мається на увазі весною і осінню також понад 200 дерев, – розповідає начальник управління ЖКГ, благоустрю та екології ТМР Олег Соколовський.

Катальпи добре зарекомендували себе у Тернополі. Вони добре приживаються, тож у останні роки їх у нашому місті висадили понад тисячу.

– Воно антивандальне. Більше того, має такий цвіт, як в каштана. Має величезні листки, які забирають вологість і це проблема нашого міста, бо там висока вологість. А саме катальпа дуже активно зменшує цю вологість, – каже Олег Соколовський.

– Сьогодні дерева садили працівники міської ради, виконавчого комітету. Також ми дякуємо за підтримку небайдужим тернополянам, які беруть участь в проекті “Єднання поколінь”. Оскільки вони якраз знаходяться поруч, в будинку навпроти, то вони сьогодні приєдналися і старші люди помогли нам посадити дерева, – додає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Катальпи у парку Національного Відродження висадили у рамках двомісячника благоустрою. У міськраді запевняють, це тільки початок цьогорічного озеленення міста.