Головна Новини Замість новорічної ялинки – зимовий букет

Замість новорічної ялинки – зимовий букет

2438

vlcsnap-2015-12-17-13h33m29s260Ялинки з мішковини та квасолі, дідухи із бісеру, ангели з паперу та баранці з горіхів показали у Тернопільському  обласному екоцентрі. Тут щорічно, перед зимовими святами, відбувається виставка-конкурс “Замість ялинки – зимовий букет”, участь у якій приймають діти з усіх районів Тернопільської області. Загалом представлено близько двохсот робіт, найкращі з них оберуть експерти і відправлять на виставку у Київ.

Участь у конкурсі брали школярі віком від 5 до 15 років. Спершу відібрали найкращих на рівні школи, потім району і міста. Основна вимога до учасників при створенні композиції – використовувати природній матеріал. Тому тут можна побачити вироби із горіхів, газет, моху, тіста, пластиліну та пластикових пляшок. Еколог Надія Сворінь давно замінила новорічну ялинку на зимовий букет.

– Ми кожного року так ставимо, багато років у нас вже в традицію увійшов цей конкурс. Ми і наші вихованці центру роблять це все своїми руками із задоволенням і ставлять в своєму домі, прикрашають оселю і павуками, і дідухами на свят вечір, тому що вони вже знають, що такі є традиції, – розповідає заступник директора екоцентру Надія Сворінь.

З кожним роком конкурс ” Замість ялинки-зимовий букет” удосконалюють, учасники привозять більше робіт та працюють над різними техніками виконання. Поміж композицій і ялинок у виставковому залі ми побачили і символ наступного року – Вогняну Мавпу. Оригінальністю здивували і вироби з соломи, запевняє автор найвищого дідуха в Україні Ярослав Осадца.

– Кожного року виставка удосконалюється, особливо дідухи, павуки. Все удосконалюються і удосконалюються. Як раніше Тернопіль робив, пізніше Козова почала робити дуже гарні ось, і Ланівці. Інші райони почали робити досить хороші дідухи і павуки, – каже керівник гуртків екоцентру Тернополя Ярослав Осадца.

Роботи презентували у трьох намінаціях: Новорічна композиція, Галицькі сувеніри та Дідух-різдвяний дух. Володарі гран-прі отримали плеєри, а їхні роботи відправлять до Києва. Зараз подивитись виставку можна у екологічному центрі Тернополя. Напередодні Різдва кращі роботи представлять в Українському домі “Перемога”.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here