додому духовність Замаїти душу, а не оселю радять на Зелені свята священики

Замаїти душу, а не оселю радять на Зелені свята священики

1812

d0b4d196d0b4d0be-d181d182d0b0d0b2d0b8d182d18c-d0bcd0b0d0b9_У неділю християни східного обряду святкуватимуть одне із дванадцяти найбільших церковних світ – Зіслання Святого Духа або ж Трійці. Його ще називають П’ятидесятницею, бо святкують на п’ятдесятий день після Воскресіння Христового, коли на апостолів зійшов Дух Святий. Це свято нагадує три відомі прояви Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у Бога-Святого Духа. Зеленими гілками і квітами на Трійцю прикрашають храми, оселі, а священики освячують оберемки зелені, які люди приносять до церкви.

Зіслання Святого Духа обіцяв апостолам Христос у день Свого Вознесіння. Обіцянка сповнилася через десять днів, на п’ятдесятий день після Воскресіння. Тому свято ще називають П’ятидесятницею. Празник Зіслання святого духа відносять до найважливіших для християн.

– Ісус-Христос наш божественний спаситель після свого воскресіння у вознесінні промовив до своїх учнів-апостолів такі слова: маю обов’язок відлучитися від вас, тобто відійти від вас, бо коли від вас не відійду, то утішитель на вас не зійде. Тобто власне коли апостоли після вознесіння Ісуса Христа отримали духа святого і він на них зійшо, ми, власне, це знаємо з історії, вони почали розмовляти різними мовами. Вони дістали силу, – розповідає директор Тернопільського благодійного фонду “Карітас” отець Андрій Марчук.

В цей день земля наповнюється великою благодяттю, кажуть священики. Дух Святий у вигляді вогненних язиків зійшов і перебував на апостолах як символ очищення, святості, символ, який проганяє темряву і дає світло життя для людини. На трійцю у християнських храмах – одна з найурочистіших та найвеличніших служб в році. Храм встеляють свіжоскошеною травою та прикрашають гілками на знак того, що Святий Дух дає життя всьому створеному Богом. Українці також озеленяють, тобто замаюють, свої помешкання. Проте священики наголошують: природу нищити не варто. Перш за все, замаїти треба не свою оселю, а душу.

– Зелені свята не складаються тільки з того, щоби наламати дерев, гілок, замаїти своє помешкання і в ньому сидіти і не йти на літургію. Якраз зіслання святого духа – це свято є перш за все є символом і знаком, що християнин на перше місце повинен ставити святу службу божу і йти на неї. На службі божій висповідатися, прийняти святе причастя, – каже отець Андрій.