додому суспільство Залізничні квитки з 1 січня продаватимуть із вказанням імені і прізвища пасажира

Залізничні квитки з 1 січня продаватимуть із вказанням імені і прізвища пасажира

481

"Укрзалізниця" повертається до продажу іменних квитків. Там вважають, що у такий спосіб зменшать кількість спекулянтів, що торгують проїзними документами з рук. Система, коли в проїзні документи вноситься ім'я та прізвище пасажира, нова. Вона вже практикувалася в Україні, втім була скасована у 2007 році. Повернутися до продажу іменних квитків "Укрзалізниця" планує 1 січня 2013 року. Поїздів приміського сполучення не стосується.

Із 1 січня 2013 року квитки у касах залізничних вокзалів продаватимуть поіменно. Відтак у проїзний документ вноситимуть ім'я та прізвище покупця. Для цього людині яка купує квиток, варто мати при собі будь-який документ, що посвідчує її особу.
 
– Це може бути і паспорт, і права – любе посвідчення, яке посвідчує особу. На тому посвідченні треба, щоб була фотографія і було видно, надруковано прізвище, ім'я,  по-батькові тої людини, – розповідає завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль"Ольга Бакай.
 
Якщо квиток береться дитині, достатньо свідоцтва про народження. Попередньо визначено, кажуть залізничники, документ що посвідчує особу, пасажиру обов'язково мати лише при посадці у поїзд. При купівлі квитка людині достатньо назвати ім'я і прізвище того, хто їхатиме. Хоча, додає Ольга Бакай, купуючи проїзний документ мати посвідчення особи при собі все ж варто.
 
– Поки що телеграми, офіційних документів в нас немає, як це має бути, але бажано для того, щоб не було помилок, тому що все-таки як касир має якийсь документ і вона вдруковує прізвище пасажира – то краще, ніж говорять на словах, щоб не було помилок, щоб не було потім проблем при посадці в поїзд, – каже Ольга Бакай.
 
Повернення до іменних квитків, сподіваються залізничники, буде корисне людям.
 
– Багато звертаються до нас пасажири, які шукають своїх рідних. Можна буде подивитися по архіву поїхала людина чи не поїхала, тому що буде її фамілія. Можливо, поменшає спекулянтів, не будуть так перепродувати, тому що все-таки будуть звіряти при посадці, чи прізвище відповідає документу пасажира, і це буде краще для пасажирів, тому що все-таки, я думаю, буде більше місць в вільномуу продажу буде йти, – розказада Ольга Бакай.
 
Можливість того, що хтось купить квитки до 1 січня, а саме тоді увійде в дію продаж іменних квитків, але їхатиме вже в новому році і в його квитку не буде вказано імя та прізвище, на залізниці обіцяють врахувати, то ж проблем із посадкою таких пасажирів бути не повинно. Введення іменних залізничних квитків транспорту приміського сполучення не стосується.
 
TV-4