додому Новини Закрити потребу в реабілітаційних послугах та збудувати найкращу систему реабілітації в Європі

Закрити потребу в реабілітаційних послугах та збудувати найкращу систему реабілітації в Європі

525
Закрити потребу в реабілітаційних послугах та збудувати найкращу систему реабілітації в Європі. На базі відділення реабілітації Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні діятиме центр досконалості. У ньому не лише надаватимуть допомогу в напрямку реабілітації, а й проводитимуть навчання. Наразі таких центрів в Україні шість. Більше знає Тетяна Скиба.
Мультидисциплінарний підхід та найсучасніші доказові методи реабілітації. Відділення реабілітації Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні стало центром досконалості. Вже майже рік там проходить лікування Олександр. Потрапив сюди через поранення, яке отримав на фронті. Шлях відновлення – непростий, каже Олександр. Щодня чоловік працює з реабілітологами. Розповідає, під час лікування важлива підтримка і лікарів, і рідних.

“Я така активна людина в житті, фізично розвинута. Але для мене це був такий виклик. Завдяки реабілітологам, які допомагали, десь підбадьорували. Дякую дружині, яка була поряд постійно. Бо дивлячись на них я розумів, що мені потрібно дивитися трішки далі”.

Успішні результати роботи Олександр показує гостям, які прийшли на одне з його занять. Серед них – Віктор Ляшко, міністр охорони здоров`я України.

За словами Віктора Ляшка, завдання на сьогодні – збудувати найкращу систему реабілітації не тільки в Україні, а й Європі. Адже це обов’язок перед Героями, які боронять країну від ворога. А також – перед цивільними громадянами, які зазнали травм. У нейрохірургічному відділенні він знайомимося із ще одним Олександром. До лютого 2023-го він волонтерив, а далі – став захисником. Чоловік отримав поранення руки та зараз також перебуває на лікуванні.

Під час візиту міністра охорони України на Тернопільщину представники шести медичних закладів підписали меморандум про співпрацю з Міністерством охорони здоров`я.

У минулому році понад 280 тисяч пацієнтів отримали реабілітаційну допомогу безоплатно. У рамках роботи центрів досконалості лікування також буде безкоштовним. Крім цього, на базі цих закладів не тільки надаватимуть пацієнтам послуги з реабілітації. Також відбуватиметься навчання фахівців із мультидисциплінарних реабілітаційних команд.

Загалом в Україні наразі створено 6 спеціалізованих реабілітаційних центрів національного рівня – в Києві, Івано-Франківську, Дніпрі, Ужгороді, Вінниці та Тернополі.