Головна Новини Законність торгівлі на території ринку “Оріону” перевіряє комісія міської ради Тернополя

Законність торгівлі на території ринку “Оріону” перевіряє комісія міської ради Тернополя

479

ovoshhiТернопільський ринок “Оріон” хочуть закрити. Такі чутки непокоять продавців його відкритої частини, а це в основному підприємці, які торгують овочами та фруктами і мешканці прилеглих сіл, які продають тут молокопродукти і товар з власних городів. Сьогодні тут працювала комісія міської ради. Голова комісії пояснює, мова про закриття ринку не йде. На меті мають з’ясувати, чи законною є торгівля на всій території поблизу “Оріону”. Адже частина цієї території – власність міськради, то чи отримує гроші від торгівлі міський бюджет.

Сьогодні продавці втратили спокій. На ринок завітала делегація з представників міськради. Люди зустріли їх плакатами, проводжали вигуками “Ганьба”. Поряд з комісією з’явились і захисники. Тому хто пустив чутки про закриття ринку, не всі й пам’ятають.

– Хотіли забрати той ринок. Закрити цей ринок… Звідки ви взяли, що ринок будуть розганяти? – Та як звідки? Як вони прийшли закривати ринок. Сказали, до Нового року, а там далі все.

Чутки про те, що ринок “Оріон” закриють, зокрема мова йде про його відкриту частину перед приміщенням однойменного заводу, керівництво ринку ані спростувати, ані підтвердити не може. Директор каже, їй такого ніхто не говорив, щоправда і перевірка також непланова. Таких, каже останнім часом досить, попри законодавство, яке обмежує перевірки у складний для країни час.


– Ми 10 років працюємо на цій площі, оплачуємо орендну плату. Ми в суборенді з заводом “Оріон”, платимо йому і відповідно ці кошти йдуть в міський бюджет… З 2013 року ми не можемо продовжити нашу угоду. – Чому? – Ми не знаємо… Ми неодноразово звертались до міськради, щоб нам надали в оренду земельну ділянку, тобто щоб ми не платили заводу, а безпосередньо міськраді оплачували. Нажаль, всі наші звернення були відхилені, – розповідає директор ринку “Оріон” Ганна Паньчук.

Водночас директор ринку показує графічне зображення, на якому нібито червоним по білому – чиїсь плани на територію.

– Землі міської ради. А “Оріон” тут… Наскільки мені відомо, не знаю, чи це відповідає дійсності, але це має бути зупинка, а це магазин, там де зелені зони має бути облаштований.

– А скільки там дерев?

– Там ціла алея лип росте, які занесені в “Червону книгу”.

Зупинку громадського транспорту за єдиним зразком з об’єктом торгівлі поблизу “Оріону” і справді планують збудувати, розповідають чиновники. А от чи й справді всі гроші йдуть у міський бюджет, кажуть, питання. Територія поблизу державного підприємства, заводу “Оріон”, – йому ж і належить, він в свою чергу віддав її в оренду ринку. Проте частина з зеленими насадженнями – власність міської ради, пояснює голова комісії, начальник міського управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів. Тому мета комісії, створеної за розпорядженням міського голови, – перевірити, чи отримує гроші від торгівлі на цій території міський бюджет, а отже, чи законною є така торгівля. Про закриття ринку, запевняє, мова не йде, відповідно людей, які там торгують, ситуація не торкнеться.

– Комісія для того створена, хто бере кошти, куди вони направлені, чи йдуть в бюджет, чи ні, чи платиться орендна плата за використання даної земельної площадки в бюджет… Ніхто питання закриття чи перенесення ринку не піднімав. що там сталось, я не можу прокоментувати, – говорить начальник управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськради Богдан Ясеновський.

– Тобто незалежно від юридичних питань люди можуть торгувати спокійно?

– Люди можуть спокійно займатись.

Результати перевірки комісія оприлюднить.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here