Головна суспільство Законність будівництва на вул. Пилипа Орлика визначають суди

Законність будівництва на вул. Пилипа Орлика визначають суди

231

Будівництво на вулиці Пилипа Орлика у Тернополі – мова йде про зведення багатоповерхівки на території храму Святого Володимира і Ольги – має бути зупинено. Рішення про це прийняв Тернопільський окружний адміністративний суд 15 липня. Позов до суду подавала прокуратура Тернополя. Відповідно до рішення, визнано незаконними та скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки.

Підставою для захисту прокуратурою інтересів територіальної громади в судовому порядку стало порушення управлінням містобудування, архітектури і кадастру Тернопільської міськради Закону України «Про основи містобудування». У Тернопільській міськраді кажуть, що рішення адмінсуду готуються оскаржувати.

Як стверджують у прокуратурі міста, земельна ділянка площею понад 1 гектар виділена для будівництва та обслуговування храму. У 1999 році на неї оформлено державний акт на право постійного користування. У 2012 році управління містобудування, архітектури і кадастру Тернопільської міськради видало містобудівні умови та обмеження для будівництва багатоквартирного житлового будинку із вбудованими приміщеннями громадського призначення. А це, кажуть у прокуратурі, суперечить функціональному призначенню земельної ділянки, вказаному в державному акті.

Галина Зарівна, заступник прокурора Тернополя: "Незважаючи на те, що у 1999 році релігійній громаді парафії Святих Володимира та Ольги було видано державний акт на забудову земельної ділянки для обслуговування відповідного храму, управління містобудування, архітектури та кадастру у вересні 2012 видано містобудівні умови для будівництва багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення. Вказані містобудівні умови суперечать вимогам закону "Про основи містобудування" і не відповідають функціональному призначенні земельної ділянки, яка відображена в земельному акті".

Відтак, рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду прокуратура міста задоволена. Тим часом у Тернопільській міській раді  говорять про оскарження цього рішення.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Звичайно, міська рада буде діяти виключно в межах законодавства, оскільки ми маємо інші рішення суду, які є на нашу користь, і ми знаємо позицію релігійної громади, яка веде це будівництво, то швидше за все ми будемо оскаржувати до Апеляційного суду, оскільки це рішення не набрало законної сили, і далі нехай апеляційна інстанція приймає остаточне рішення".

Чи продовжать будівництво на вулиці Пилипа Орлика стане відомо після розгляду апеляції.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here