додому Новини Законність будівництва допомагають перевірити у безкоштовній юридичній приймальні

Законність будівництва допомагають перевірити у безкоштовній юридичній приймальні

432

vlcsnap-2015-03-20-18h15m58s33Як попередити будівництво біля вашого будинку, дізнатись, чи воно законне і куди та як звертатись із скаргами. Схему, як діяти у таких випадках, розробили юристи громадської організації “Самопоміч”.

Мешканці будинків №27 та 29 на вулиці 15-того Квітня обурені. Нещодавно їм розповіли, що їх прибудинкова територія – вже не зовсім їхня.

– Згідно земельного кадастру України, є така відповідна карта, ця ділянка, от в нас чітко видно. От є жовтим виділено прибудинкову територію, – показує керівник Тернопільської міської організації об’єданння “Самопоміч” Андрій Грицишин.

Із нею співпадає ділянка, виділена червоним, яка має окремий номер. Її цільове призначення — «для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури».

– Ми уточняли, в Генплан це не входить і не входило. Ні 10, ні 20 років назад.

Чи будуть на цій території щось будувати – поки невідомо, бо жодної проектної документації немає. За законом будівництво можуть розпочати лише тоді, коли мешканці прилеглих будинків дадуть згоду. Та для початку їм треба розібратись, як сталось так, що прибудинкову територію, за обслуговування якої вони платили роками, тепер можуть втратити.

– Не хочем, щоб нарушали наші права. А наші права які? Ми хочем, щоб тут була зелена травичка, зелені деревця.  Зберуться люди, зберемо відповідні якісь документи від себе, подамо їх у відповідні органи, а які органи, то ми вже знаємо куда подавати, і будемо відстоювати свою позицію, – каже мешканець будинку 15 Квітня, 29 Ігор Чайковський.

Аби ознайомити людей, як діяти у схожих ситуаціях, юристи Тернопільської “Самопомочі” розробили схему. Юристи пояснять та допоможуть відстояти свій двір чи дитячий майданчик. Звертатись за допомогою можна за адресою Руська, 52.