додому надзвичайне Західна Україна і Тернопільщина зокрема опинились у центрі стихії

Західна Україна і Тернопільщина зокрема опинились у центрі стихії

536

Західна Україна і Тернопільщина зокрема опинились у центрі стихії. Снігопади і пориви вітру синоптики обіцяли ще звечора.  Відмінено авіарейси зі Львова, Івано-Франківська і Ужгорода. Знову переметені дороги до 37 сіл. Більше сорока населених пункти залишились без елекропостачання. А Державтоіспекція області обмежила рух усього пасажирського транспорту.

Щохвилини до оперативно-координаційного центру управління з питань надзвичайних ситуацій області надходять повідомлення – прохання про допомогу.

Андрій Коцюлим, начальник чергової зміни оперативно-координаційного центру управління ДСНСУ в Тернопільській області: "На даний час наші підрозділи працюють – це найсвіжіша інформація – в Бучацькому районі село Жизномир попав в замет шкільний автобус з дітьми, виїхала наша техніка для букситрування, Бережанська частина виїхала в село Вербів допомагають витягнути швидку допомогу, в якій знаходиться жінка з кровотечою, і в селі Микулинці Теребовлянського району виїхала наша частина, бо застрягла машина "Укрпошти", яка везла пенсію для мешканців цього села".  

З заметів рятувальники витягли більше 50 автомобілів. Ситуацію на автошляхах області фахівці називають складною, до тридцяти семи сіл різних районів немає доїзду, найбільші затори в області – на трасі Тернопіль-Бучач, Теребовлянській Дружбі та на об'їзній дорозі Бучач-Монастириськ.

Леся Маньковська, журналіст: "Складна ситуація і на об'їзній дорозі Тернополя. Тут рух паралізовує великоваговий транспорт. Більше десятка фур зупинились і далі не їдуть. З малою шіидкістю рухаються і легкові автомобілі через погану видимість".

Водії великовантажівок стоять тут від ранку. Дмитро їде з Вінниці, негода застала його на об"їзній дорозі Тернополя, перед Петриківським перехрестям. Водій розповідає, виїхати неможливо через нерозчищені та непосипані дороги.

Водій фури: "З 8 години стою, ніхто не посипав, около 9 посипалка пройшла і більше ніхто не ето самоє. Там наверно пару кілометрів уже стоїть, я там стою внизу за мостом зразу".

Водій фури: "Буксую тут".

Насправді, кажуть рятувальники, уся наявна техніка – 78 спеціальних машин облавтодору та 16 пожежно-рятувальних автомобілів – працюють в основному на дорогах області. Бо зараз найбільша небезпека – це вітер, хуртовини та переметені дороги.

Євген Лукавий, начальник управління ДСНСУ в Тернопільській області: "На даний час сніг не такий, не стільки падає, значних опадів вже не буде, це буде невеликий сніг, але те, що є сильний вітер і можуть бути перемети, це найбільша небезпека, яка може бути. Крім того, є ще велика небезпека обледеніння ліній електропередач, які під час такого вітру може бути прориви, але спілкуючись з Обленерго, там всі бригади працюють в посиленому варіанті, і як я вже сказав близько 40 сіл без світла, встановлюються причини, в основному це автоматичні відключення".

Аби уникнути небезпеки, Державтоінспекція області ще вранці прийняла рішення обмежити виїзд та в"їзд до Тернополя. Водіям автівок, які намаглись виїхати за межі міста, інспектори наполегливо рекомендували повертатись додому.

Василь Барановський, інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "Транспортні засоби, особливо великовагові ставляться на відстій, так як іх подальший рух може бути заблокований, от як і великовагові, так і легкові, радимо водіям не їхати і повертатись додому. Стоять наряди? На виїздах з міста стоять наряди і повертають додому, подальший рух їм не дозволяєм".

Тим часом для тих водіїв, які ризикнули чи з нагальної необхідності все-таки виїхали на дороги області, рятувальники розгорнули три мобільних та два стаціонарних пункти обігріву.