Головна здоров'я Захворюваність на грип та ГРВІ в області поки що росте, але скоро...

Захворюваність на грип та ГРВІ в області поки що росте, але скоро піде на спад, – епідеміологи

536

photo-326 тисяч хворих на ГРВІ і 15% до епідпорогу. Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області поки що росте, проте епідеміологи кажуть, невдовзі вона піде на спад.  На Тернопільщині закритими через захворювання залишаються 4 школи і кілька окремих класів.

Весна принесла з собою ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. До епідпорогу Тернопільщині менше 15-ти відсотків, хворих на сьогодні – 6 тисяч, відтак епідситуацію в області фахівці називають нестійкою.

– Спостерігаємо за тиждень ріст захворюваності на 12%, ріст серед дітей, в тому числі шкільного віку. Згідно моніторингових досліджень циркулює останній тиждень вірус грипу А, парагрипу і риносинтеціального вірусу, – розповідає спеціаліст ГУ Держсанепідсужби у Тернопільській області Світлана Маціпура.

Школярі продовжують хворіти, тому одні школи навчання відновлюють, інші – призупиняють. На сьогодні в області за рішенням дирекцій через захворюваність ГРВІ тимчасово не працює чотири школи.

– Це Гусятинський р-н, Заліщицький і Теребовлянський. І в шести школах окремі класи… Місто Тернопіль, Теребовля, Кременецький і Шумський р-н, – каже Світлана Маціпура.

Ріст захворюваності ненадовго, прогнозують епідеміологи. Проте ігнорувати перші ознаки грипу не радять. За останній тиждень в Україні зареєстровано дві дитячі смерті від ускладнень захворювання у Вінницькій і Рівненській областях, посилаються на дані Центру грипу місцеві медики. Тому за перших ознак хвороби, а це підвищена температура тіла, ломота у м’язах, головний біль, кашель та нежить, радять не зволікати і викликати лікаря додому.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here