додому суспільство Загальноміський страйк молоді у Тернополі

Загальноміський страйк молоді у Тернополі

565

Тернопіль підтримує євроінтеграцію України. Сьогодні в обласному центрі загальноміський страйк. Найактивніша молодь. Першими ополудні на Театральний майдан міста вийшли студенти кількох ВИШІв, слідом за ними й учні декількох тернопільських шкіл. Молоді люди, яким не байдужа подальша доля України, готові стояти на євромайдані до 29 листопада, дня, коли має відбутись саміт у Вільнюсі. Таким чином люди виступають за євроінтеграцію України. Поблизу пам’ятника Незалежності розгорнули наметове містечко. Попри дощ та сніг студенти і зараз стоять на Театральному майдані міста. Організатори акції влаштували цілодобове чергування.

ПОДИВИТИСЬ ЗАПИС ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЇ ІЗ ТЕАТРАЛЬНОГО МАЙДАНУ ТЕРНОПОЛЯ МОЖНА ТУТ

Страйк на підтримку інтеграції України в Євросоюз, незважаючи на негоду, розпочався у Тернополі активно, близько 2 тисяч студентів підтримали загальноміську акцію протесту на Театральному майдані міста. Згодом до них долучились школярі.

Любомир Шимків, молодіжний міський голова: “Майже 2 тисячі студентів підійшли, ректори загалом проявили позицію таку, що вони не будуть заважати проводити страйк, але водночас студенти мають показати свою чітку позицію, що вони покидають пари і приходять. Тому якщо ми цей тиждень підтримаємо Кмиїв, покажемо тернопільську позицію, що ми справді готові страйкувати, і ми до 29 листопада будемо стракувати, щоб дотиснути Януковича, щоб він підписав усі необхідні документи на Вільнюському саміті”.

Впродовж години на майдані вирували емоції, студенти гучно підтримували євроінтергацію, співали патріотичні пісні. Далі тернопільська молодь зорганізувалась у марш центральними вулицями міста, до ходи дорлучались й інші тернополяни. Студенти налаштовані стояти впродовж ночі.

– Я тут десь дві години, дуже холодно, але ми будемо тут до останнього, доки ми не доб’ємось свого, студенти за Європу.  Ми надіємось, що туди вступимо і життя покращиться в нас.

По обіді тернопільські студенти поділилися на декілька груп і по черзі чергували на Євромайдані. Поки одна група їхала за теплим одягом чи переодягатись, інша тримала вахту на головній площі міста. Щоб зігрітися, розпалювали багаття у бочках, а також встановили польову кухню.

Тим часом небайдужі городяни та підприємці організовують теплий чай та каву. Ресторатори міста також заявили свою підтримку тернопільському Євромайдану. Власники закладів допомагатимуть учасникам з організацією харчування.