додому Головні Загальнонаціональна дорожня реформа стартує в Україні вже з 1 січня 2018 року

Загальнонаціональна дорожня реформа стартує в Україні вже з 1 січня 2018 року

642

Загальнонаціональна дорожня реформа стартує в Україні вже з 1 січня 2018 року. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. Результатом її стане не лише покращення стану доріг в країні, а й підвищення безпеки на них.

2018 рік стане роком старту Всеукраїнської дорожньої реформи. По-перше, із 1 січня повноцінно вступить в дію Дорожній фонд, заснований раніше. Це захищена стаття фінансування ремонту автошляхів. В 2018 році 50% всіх надходжень від акцизів з продажу пального спрямовуватиметься в Дорожній фонд. У 2020 ця цифра зросте до 100%. Вже через кілька років українці відчують результати ще однієї складової реформи, яка стартуватиме з наступного року, а саме запровадження децентралізації доріг.

– За нашої світоглядною концепцією 120 тисяч кілометрів доріг передається на обласний рівень. Саме області з відповідним фінансуванням з державного бюджету будуть самі визначати, які дороги ремонтувати. І тут дуже багато залежить від громадськості, – розповідає міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Ще за 50 тисяч кілометрів доріг міжнародного і національного значення відповідатиме державне агентство “Укравтодор”.

– З свого боку ми зробили все: ми вперше за десятиліття відкрили дані, які стосуються будівництва доріг. Вони є в публічному доступі на сайті “Укравтодору”, Міністерства інфраструктури. Ми відкрили вартість контрактів, ми відкрили сроки, терміни підрядників, змусили “Укравтодор” і державні підприємства працювати в системі Прозоро. Опір був шалений, бо на цьому традиційно зароблялися величезні гроші. Традиційно кралося 50-70% грошей, які йшли на українські автошляхи, – каже Володимир Омелян.

Також, планують чиновники, із нового року ретельніше дбатимуть і про безпеку українських доріг. На це заплановано 50 мільйонів доларів.