додому Новини За збір березового соку передбачені штрафи: жителям Тернопільщини нагадують про відповідальність

За збір березового соку передбачені штрафи: жителям Тернопільщини нагадують про відповідальність

506

Заготівля соку дерев без спеціального дозволу карається законом, нагадують у Гусятинській селищній раді.

Збираючи сік самостійно для власних потреб, громадяни можуть своїми діями спричинити загибель дерева. Зазвичай це стається тому, що люди не зважають на вік дерева, яке вони підсочують, а також на насадження, де це можна робити. Як наслідок, в середині дерева розпочинаються процеси гниття, грибкові захворювання й воно втрачає свої якості, всихає.  Згідно зі статтею 10 Закону України “Про рослинний світ”, збирання деревинних соків відносять до спеціального використання природних рослинних ресурсів.

Право заготівлі березового соку мають постійні користувачі лісових угідь (державні та комунальні лісогосподарські підприємства), а також підприємці та фізичні особи, які отримують для цього спеціальний дозвіл – “лісовий квиток”. Такий документ дає право для добування соку у чітко відведених місцях та з дотриманням встановлених правил заготівлі. За недотримання цих вимог порушників чекатиме покарання згідно статті 70 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Заготівля березового соку у межах населеного пункту, на територіях парків, скверів, зелених зон є порушенням пункту 4.2 Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, відповідальність за яке передбачена статтею 152 КУпАП та тягне за собою накладення адміністративного штрафу від 340 грн. до 1700 грн.

Окрім того, збирати березовий сік на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду суворо заборонено. Відповідальність за дане порушення природо-охоронного законодавства передбачено статтею 91 КУпАП.