Головна суспільство За вирощування маку та коноплі можна “загриміти” на 7 років

За вирощування маку та коноплі можна “загриміти” на 7 років

452

На Тернопільщині стартувала операція під умовною назвою «Мак-2014». Вона триватиме до кінця вересня, аби виявляти та знищувати незаконні посіви маку, конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів. За незаконне вирощування нарковмісних культур законодавством передбачено відповідальність.

Минулого року за час проведення операції співробітники органів внутрішніх справ виявили на території області майже 250 фактів незаконних посівів нарковмісних рослин, за більшістю з них були розпочаті кримінальні провадження. Знищено 1,5 га насаджень коноплі та маку.

 

За незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин на господаря накладається адміністративний штраф від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 106-2 КУпАП).

У випадку, коли виявлено незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500  рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин – господаря буде покарано, відповідно Кримінального кодексу України, штрафом у розмірі від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або заарештовано на термін до 6 місяців, або покарано обмеженням волі на строк до 3 років.

За незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості 500і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років( ст. 310 ККУ).

Також передбачена відповідальність за невжиття землекористувачем або землевласником на закріплених за ними ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снодійного маку у вигляді штрафу від 9 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 18 до 45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 106-1 КУпАП).

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here