Спалювати сміття чи опале листя заборонено, нагадує тернополянам міське управління житлово-комунального господарства. За це порушників каратимуть гривнею. При цьому штрафувати можуть екологи, муніципальна поліція і навіть працівники ЖЕКів. Самі ж комунальники знайшли листю корисне застосування.
Спалити не можна викинути. Кому у цьому реченні і екологи, і комунальники ставлять чітко. Заборони спалювати сміття та опале листя ніхто не скасовував. Як і штрафів за недотримання правил благоустрою.
Світлана Молодецька, головний спеціаліст-ландшафтник управління ЖКГ, благоусторю та екології Тернопільської міськради: "При згоранні 1 тонни рослинних залишків виділяється близько 9 кг мікрочастинок диму, в якому міститься дуже багато отруйних речовин: канцерогенні речовини, бензопірен, які дуже шкідливо впливають на здоров'я людини. За порушення правил благоустрою накладаються штрафи, розміром від 340 до 1360 грн на громадян, а на юридичних осіб, на посадових осіб – від 750 до 1700 гривень".
Брудне листя з міських вулиць зі сміттям вивозять на Малашівське сміттєзвалище. Листя з зелених територій – на кладовища. Встелений ним шар не дає землі промерзати. Цього тижня на допомогу прибиральникам залучили спеціальну техніку – фуражир, який пришвидшує роботу. Проте найбільше листя назбирується у місцях, де багато насаджень. Поки листопад не надто інтенсивний, тому з парків його вивозять раз в тиждень, назбируючи високий тракторний причіп. Проте частину листя там все ж залишають.
Світлана Молодецька, головний спеціаліст-ландшафтник управління ЖКГ, благоусторю та екології Тернопільської міськради: "Вже кілька років поспіль на території парків, скверів,де є великі зелені зони, залишаємо листя для того,щоб утворювалась природня рослинна підстилка, листя перегнивало і таким чином надходили поживні речовини в грунт".
Так радять робити і тернополянам. Викидати листя у сміттєві контейнери комунальники забороняють. Мешканці приватних секторів можуть укладати угоди про його вивезення з ЖЕКами, які працюють на їх території.