додому суспільство За сади і ягідники – дотація від держави

За сади і ягідники – дотація від держави

455

За сади і ягідники – дотація від держави. Сільськогосподарська Тернопільщина взяла курс на розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства. Таку ініціативу підтримали у Міністерстві аграрної політики України, каже очільник області, і заохочує усіх долучатися.

10 тисяч гектарів садів планують посадити на Тернопільщині за 3 наступних роки. Таку ідею запозичили в італійців, які показують достойний приклад у розвитку садівництва. При цьому, крім прикладу, від іноземців чекають інвестицій в садівництво та будівництво переробних підприємств. За два останні роки в області вдалося посадити вже 2 тисячі гектарів плодових дерев. Але це лише початок, каже губернатор, бо виконувач обов'язків міністра аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк ідею схвалив і пообіцяв державну підтримку. При цьому не всі 10 тисяч гектарів мають посадити великі виробники. Компенсацію витрат пропонують і дрібним господарствам.

Валентин Хоптян, голова Тернопільської облдержадміністрації: "Кабінет міністрів підтримав і мені на селекторній оголосив, що буде дотація за сади і ягідники для населення, які будуть садити 20 соток і більше, до 1-2 га".

Тернопільщина має подбати і про достойний, як і в попередні кілька років, урожай зерна, наголосив під час наради в департаменті агропромислового розвитку Валентин Хоптян, адже сільське господарство було, є і залишається пріоритетною галуззю нашої області. В жодному разі, вважає очільник області, не можна допустити зменшення посіву цукрового буряка і гречки. Площі під посіви цих культур він доручив збільшити. Відроджувати треба і тваринництво, йшлося на нараді. У цій галузі вже введено в дію 3 молочних комплекси, 3 сучасних свинокомплекси, птахофабрики, в тому числі і бройлерну, проте працювати ще є над чим.