додому суспільство За рідне місто – горою

За рідне місто – горою

505

Тернополяни активно організовуються охороняти безпеку городян. У місті діє 13 пунктів охорони громадського порядку, цілодобово чергують піші та автомобільні патрулі, на в'їздах у місто працюють блокпости, напоготові загони швидкого реагування. З ними співпрацюють і деякі правоохоронці. Інформації про можливі напади і візити до Тернополя тітушок чи спецпризначенців багато, її оперативно перевіряють, і зазвичай вона не підтверджується, проте зараз у нашому місці ще можуть залишатись кілька десятків провокаторів, які ймовірно брали участь у масових безладах у ніч з 18 на 19 лютого, кажуть у міській раді. Минула ніч, за словами активістів, була відносно спокійною. Проте усі захисники напоготові цілодобово.

13 пунктів охорони громадського порядку, піші та автомобільні патрулі, група оперативного реагування, блокпости на в'їздах. Якщо не ми, то хто – вирішили тернополяни і самі взялись захищати рідне місто. Бо є від кого, кажуть у міській раді.

– Ми знаємо, що на території міста залишилась певна кількість провокаторів, які вчиняли безлад і мають план подальшої роботи. Це кілька десятків. На вчора ми унеможливили їхню діяльність і зберегти місто.  Ми готуємось до зміни їх тактики… Є інформація підтверджена львівська, що це майбутні правоохоронці так звані, знову ж таки, вони працюють за гроші, – розповідає заступник міського голови Тернополя
Леонід Бицюра.

Нових провокаторів, тітушок чи спецпризначенців у місто не пустять, кажуть активісти. На в'їздах у Тернопіль цілодобово працюють блокпости. Перевіряють вантажівки, автобуси, фури та інші підозрілі авто. Учасники "Дорожнього контролю" і автомайдану постійно об'їжджають місто. Піші патрулі мають визначені маршрути. Чергові міняються тричі на добу – о 8, 16 та 24 годині. Охочих контролювати громадський порядок знайшлося вдосталь, кажуть у міській раді. Вже зголосилося півтори тисячі людей.

Система охорони громадського порядку має працювати злагоджено і впорядковано, і головне – постійно, каже Леонід Бицюра. Тому просить усіх, хто зголовсився долучитись, чітко виконувати вказівки керівництва щодо того, в який час і на якій ділянці кожен має патрулювати. А якщо потреби в даний час немає, бути напоготові змінити чергових. Усі учасники народної самооборони, нагадує, мають пов'язки на руках з написом "Громадська охорона" та номером загону, який можна перевірити. Окремі конфлікти виникають через маски, кажуть активісти. За ними провокатори можуть приховувати гарнітуру, через яку координують свої дії.

– В Тернополі ніхто не носить маски, тому що нам немає від кого ховатися. В Тернополі ніхто не носить каски, бо всі вони мають бути на майдані в Києві. Всі бронежилети, амуніція, зброя вся має бути передана на майдан. Її потребують люди. Якщо ви підготовлена людина, маєте досвід вогневої, бойової підготовки, можете працювати в команді, їдьте на Київ. Тут в патрулях такої підготовки не потрібно, – каже Леонід Бицюра.

Записатись в загони народної самооборони можна в Українському домі "Перемога", там же є і перелік пунктів охорони громадського порядку.  Про всіх підозрілих людей та автомобілі просять повідомляти за номером гарячої лінії 15-80 чи 40-20-02.