додому суспільство За порушення нових правил дорожнього руху ДАІ поки не карає

За порушення нових правил дорожнього руху ДАІ поки не карає

401

Більшість тернопільских водіїв уже призвичаїлися до нововведень, запевняють інспектори ДАІ. Нова редакція правил дорожнього руху запрацювала в Україні з 15 квітня. Наразі водіїв за порушення, пов'язані з окремими нововведеннями, не штрафують – із ними державтоінспектори на дорозі проводять профілактичні бесіди.

Серед суттєвого у зміні правил дорожнього руху – низка нових знаків, які покликані краще інформувати водія. Їх варто вивчити. Крім того, дорожні знаки тепер переважають над розміткою. Відтак із 15 квітня там, де знаки і розмітка суперечать одне одному, водіям слід керуватися саме знаками.

Також нові правила дозволили випередження автомобілів і з правого боку, а не лише зліва, як це було раніше. Та це не дозволяє обганяти автівку обочиною – випередження справа дозволено лише на дорогах, де є дві і більше смуг руху в одному напрямку. Доповнила нові правила і вимога їхати за межами населеного пункту з увімкненими ходовими вогнями чи ближнім світлом фар навіть вдень. Так їздитимуть водії із 1 жовтня до 1 травня. Поки що за порушення, пов'язані із нововведеннями, водіїв не штрафують – їх попереджають.

– Всі водії механічних транспортних засобів повинні включати ходові вогні, а якщо таких немає, ближнє світло фар.
– Так, відомо, але казали шо ше зараз за це не цей..
– Вам відомо, але поки за це не штрафують, не включаєте?
– Так, але я їхав з заправки, може через то, але так включаю постійно.
– Ми вам виносим усне попередження, просим в подальшому включати ближнє світло фар і дотримуватись правил дорожнього руху.

Державтоінспектори просять водіїв не лінуватись, а ознайомитися із новою редакцією правил дорожнього руху. Надалі незнання від покарання не звільнятиме.

За місяць часу, я думаю, до місяця часу почнем тих водіїв, які вже будуть злісно нехтувати правилами дорожнього руху, до них все ж таки буде застосовуватися адміністративний вплив, – каже інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області Василь Барановський.