Переконані, що рятують родичів від неприємностей, дві тернопільських пенсіонерки втратили заощаджене. Жінки похилого віку стали жертвами телефонних шахраїв. Схема такого обману не нова: шахрай телефонує, представляється родичем і повідомляє, що потрапив у скрутне становище. Жінки у розпачі погоджуються на вимоги та віддають ніби-то для родичів, кругленькі суми. За останніх півроку близько 10 обдурених по телефону звернулись до міліції.
За останній місяць у Тернополі жертвами телефонних шахраїв стали дві жінки похилого віку. До однієї з потерпілих зателефонував чоловік, який представився її родичем, голос був схожим , а тому у жінки не виникло сумнівів. Чоловік повідомив, що потрапив в аварію і йому терміново необхідні гроші. При цьому пояснив, що не може покинути місце ДТП і його знайомий приїде за грошима. Згодом бабуся безпечно віддала 2 тисячі гривень.
Петро Озерянець, начальник відділення розслідування злочинів слідчого відділу Тернопільського міського відділу міліції: "Вони телефонують до родичів, представляються їх близькими родичами і розповідають, що терміново потрібні грші, які вони в подальшому зможуть повернути. В цей час громадяни виявляють співчуття і тому погоджуються віддати великі суми грошей в гривнях, в доларах, в євро для допомоги своїм близьким".
Коли ж люди намагаються з'ясувати чим завершилась історія, з'ясовується: їх ошукали. І лише тоді обдурені тернополяни здогадуються зателефонувати до міліції. Правоохоронців турбує те, що випадки телефонного шахрайства стають непоодинокими, за останніх півроку близько десяти людей, переважно похилого віку, стали жертвами телефонних шахраїв. Нині у міліції проводять слідчі дії.
Петро Озерянець, начальник відділення розслідування злочинів слідчого відділу Тернопільського міського відділу міліції: "Опис особи – це вік від 25-30 років, невеликого росту, 1.70-1.75 м, худощавої тілобудови, одітий у куртку та кашкет чорного кольору, джинсові штаки і особлива така прикмета – і для того, щоб не впізнали їх обличь, вони використовують окуляри".
Правохоронці звертаються до мешканців області: не вірити у те, що розповідають незнайомці, особливо по телефону, перевірити правдивість інформації, самим перетелефонувавши до родичів, не поспішати виконувати умови шахраїв, у жодному разі не передавати грошей невідомим людям. Запідозривши обман, відразу телефонувати на 102 або до чергової частини .