додому благоустрій За опалення будинкових під’їздів в Тернополі платитимуть усі

За опалення будинкових під’їздів в Тернополі платитимуть усі

441

За опалення будинкових під'їздів в Тернополі цього місяця і надалі платитимуть усі. Навіть мешканці, які користуються автономним опаленням. Відповідні договори уже готують у комунальному підприємстві "Тернопільміськтелокомуненерго". Оплачувати обігрів приміщень загального користування – коридорів чи ліфтів – зобов’язує положення Кабінету Міністрів від 2005 року.

Донині за тепло у під’їздах платили лише користувачі централізованого опалення, розповідає директор комунального підприємства "Тернопільміськтеплокомуненерго" Андрій Чумак. З початком цьогорічного опалювального сезону, влада міста вирішила відновити соціальну справедливість. Тому з 1 жовтня за обігрів коридорів чи ліфтів у під'їздах платитимуть і користувачі автономним опаленням.

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "Існуючі правила користування тепловою енергією затверджені Постановою Кабміну вимагають від користувачів індивідуальних систем опалення платити за опалення місць загального користування. І ми намагаємось просто привести у відповідність до законодавства те, що вчасно не було зроблене. Ми єдине місто в Україні, де така проблема існує. Я думаю, що це питання підприємством піднімалось завжди, тому що це вимагає закон. Просто на кінець міська прокуратура зайнялась цим питанням, і дала припис".

Нарахування зележатиме від площі квартири, однак в середньому за півроку плата за обігрів будинкових під'їздів власникам автономного опалення обійдеться у 160 гривень.

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "Будуть квартири, які мають більше квадратних метрів, а які менші, будуть менші. Треба розуміти, що плата з місяця в місяць буде мінятись, бо згідно з методики, вона також залежить від зовнішньої температури і треба розуміти, що це існуючий тариф, це не новий тариф, просто він розподілений між всіма, хто користується цією послугою. Ми, звичайно, провели ревізію і будемо відновлювати місця, де з нашої вини, не працюють місця загального опалення".

У Тернополі 38% від усіх квартир мають індивідуальне опалення, є під'їзди, які від'єднані від централізованого теплопостачання взагалі. Плату за обігрів приміщень загального користування "Тернопільміськтеплокомуненерго" має намір ввести вже з цього місяця, з мешканцями укладатимуть договори.