Головна духовність За мир та цілісність України молитимуться під час Всеукраїнської та молодіжної прощі...

За мир та цілісність України молитимуться під час Всеукраїнської та молодіжної прощі до Зарваниці 19-20 липня

234

За мир та цілісність України молитимуться під час Всеукраїнської та молодіжної прощі до Зарваниці, яка цього року відбудеться 19-20 липня. На прощі згадуватимуть 25-ту річницю виходу української греко-католицької церкви з підпілля та проголосять блаженного Василя Величковського покровителем капеланів УГКЦ.

Всеукраїнську та молодіжну прощу до Зарваниці, яка цього року відбудеться 19-20 липня, присвятили 25-річчю виходу української греко-католицької церкви з підпілля. Відтак на прощі нагородять усіх, хто був активним та беріг церкву під час гонінь.

– Щоб дійсно всім тим людям, які прийдуть на прощу, показати завдяки кому наша церква в часи переслідування встояла. Завдяки служінню, праці тих людей, їх молитви, ми маємо віру, яку передали нам батьки. Цю прощу присвятять цій великій річниці, а також ще буде гарна нагода, щоб всі побачили тих підпільників, вшанували, подякували за те, що вони робили під час підпілля, – говорить прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

На прощі проголосять блаженного Василя Величковського покровителем капеланів УГКЦ. В Зарваниці можна буде помолитися та приступити до мощей святого. Василя Величковського святим проголосив Папа Іван Павло II під час візиту в Україну. Програма прощі незмінна, люди з Тернополя долатимуть пів сотні кілометрів аби помолитися до Чудотворної ікони та попити святої води.В п'ятницю, вісімнадцятого липня, о сьомій ранку в Архикатедрі відправлять літургію, після якої близько пів дев'ятої паломники сформують колону та вирушать у духовну мандрівку. Проща буде ще одною нагодою посилено молитися за мир і цілісність України, просити Матір Божу про заступництво та опіку.

– Знаємо, що гинуть воїни сьогодні наші. Треба дійсно в Господа просити прощення за наші гріхи, вимолювати ласки Матері Божої і покрову за наших воїнів. Просити благословення для правління нашої держави та й, зрештою, щоб ми самі зуміли стати іншими людьми. Бо змінити владу це одна річ, а от змінитися самому – це дуже дужє непроста справа. Тому будемо просити Матері Божої, щоб кожен паломник, який прийшов на прощу, і щоб кожен з нас, стали іншими людьми, добрими українцями, чесними громадянами, а найголовніше, добрими християнами, – каже отець Олег.

На прощі в Зарваниці відбудеться традиційна зустріч Глави УГКЦ Святослава Шевчука з молоддю, похід з свічками, духовний концерт на Співочому полі. А в неділю вранці відправлять Архієрейську Службу Божу. Детальнішу програму прощі можна знайти на сайті Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here