додому надзвичайне За минулих дві доби два випадки переохолодження, загинула одна людина

За минулих дві доби два випадки переохолодження, загинула одна людина

520

 

Від початку зими через переохолодження в Україні вже загинуло 133 людей. На Тернопільщині цифра також немала, відзначають рятувальники, більше десяти потерпілих через обмороження потрапили до лікарень, шестеро людей загинули. Працівники управління МНС застерігають мешканців області бути обережними, не зловживати спиртним, бо за прогнозами синоптиків, справжні морози ще попереду.

За останні дві доби рятувальники зареєстрували два випадки загального переохолодження, в одному із них 28-річний чоловік загинув.

– 29 січня у Чортківську центральну лікарню госпіталізовано жителя села Ягільниця з діагнозом глибокого переохолодження нижніх частин обох ніг. І стався такий прикрий випадок по вулиці Микулинецькій селі велика Березовиця – знайдено труп громадянина 1984 року народження, ймовірна причина смерті – загальне переохолодження організму, – розповідає помічник начальника Територіального управління МНС України у Тернопільській області Олена Воробець.

В ніч з 26 на 27 січня під час святкування весілля близько опівночі чоловік вийшов та зник у невідомому напрямку. Впродовж кількох днів тернополянина шукали і лише 29 січня знайшли мертвим у лісосмузі. Попередня причина смерті, розповіли у секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції, загальне переохолодження.

– По останньому випадку хочеться звернутись до людей: при відмороженні окремих ділянок тіла ми розуміємо, що профілактикою є носіння теплого одягу, дотримання правил поведінки на вулиці у холодну погоду, а от при загальному обмороженні люди не враховують, і це майже у всіх смертельних випадках, підступності дії холоду на організм людини, а полягає вона в тому, що при довгому перебування на холоді в людини сповільнюються всі біологічно-активні процеси, в тому числі кровообіг і діяльність нервової системи і в певний момент в людини стає загальмованою свідомість, – каже Олена Воробець.

Найчастіше люди помирають через переохолодження у стані алкогольного сп'яніння. Цієї зими уже шестеро мешканців області стали жертвами загального обмороження.

– Тому треба дотримуватись такого необхідного правила – не виходити в холодну погоду в стані алкогольного сп"яніння, в стані психічного збудження, бо також сприяє швидшому настанню переохолодження організму. І особливу увагу слід звернути, щоб люди в такому стані утримувались від порогулянок у безлюдних місцях, – радить Олена Воробець.

Рятувальники звертаються до мешканців області бути уважними, бо, за прогнозами синоптиків, двадцятиградусні морози ще попереду.