додому суспільство За місяць контролювати громадський транспорт через Інтернет зможуть усі тернополяни

За місяць контролювати громадський транспорт через Інтернет зможуть усі тернополяни

304

Система GPS-моніторингу у нашому місті діє вже більше року, проте доступна лише розробникам, чиновникам та перевізникам. Вже за місяць її планують відкрити і для тернополян. В інтернеті можна буде не лише ознайомитись з потрібним маршрутом, а й прослідкувати за кожним тролейбусом чи маршруткою у будь-який час.

У системі GPS-моніторингу все, як на долоні. Хочете встигнути на якусь маршрутку чи тролейбус? Можете подивитись, де авто зараз. Підбираєте зручний маршрут? Подивіться, куди він пролягає. Громадський транспорт запізнився чи й зовсім не приїхав? Система підтвердить вашу скаргу. Усе це стане можливим вже до кінця літа. Адже спостереження за рухом громадського транспорту через інтернет планують зробити доступним для усіх. Поки ж системою користувались лише перевізники та чиновники для контролю за рухом громадського транспорту. Звітність, яку вона дозволяє формувати, показує все: графіки руху – плановий та той, який є насправді, кількість кіл, які проїхав автомобіль, відхилення від маршруту.

Віталій Васильків, розробник системи моніторингу: "Ми зараз бачимо весь транспорт, який рухається, всіх підприємств. Тут є список всіх підприємств, кожне можна відкрити, подивитися по стану машини… От зараз дана машина рухається зі швидкістю 44 км за год по Злуки вулиці. Дозволяє історію переглядати будь-якої машини. Є спірні ситуації, хтось об'їхав, не зупинився на зупинці, все це за допомогою цієї програми можна відслідкувати".

Система моніторингу – великий крок до громадського контролю. Проте можливості тернополян будуть вужчими, ніж, наприклад, у диспетчерів, які щодня формують звіти. Найактивнішими користувачами системи, припускають її розробники, буде молодь, гості міста та мешканці віддалених мікрорайонів Тернополя. Система підкаже, чи варто йти на зупинку і чекати маршрутку ввечері, а якщо так, то коли вийти, аби встигнути на неї.

Віталій Васильків, розробник системи моніторингу: "Цією системою в інтернеті зможуть користуватися не всі люди. Пенсіонери, старші люди не мають можливості, досвіду роботи з цим. Можливо, на ключових зупинках будуть встановлені біжучі стрічки з часом, через скільки який транспорт прибуде. Але це з часом, знайдемо технології надійніші, дешевші, щоб це не виливалось в великі гроші для когось".

Поки фірма-розробник створювала систему за власний рахунок. І за її обслуговування щомісяця платять перевізники.