Головна благоустрій За липень тернополяни більше платитимуть за гарячу воду

За липень тернополяни більше платитимуть за гарячу воду

228

За липень тернополяни більше платитимуть за гарячу воду. Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, з 1 липня зросли тарифи на гарячу воду, а з 1 серпня зростуть і на опалення. Гаряча вода подорожчала в середньому на 29-39%, опалення – на 10%.

Раніше тернополяни оплачували за опалення за двома тарифами: 4,89 грн в опалювальний період і 1 гривня 30 копійок в усі інші місяці. Відтепер тариф буде єдиний, за яким платити потрібно лише на час опалювання будинків – 8 гривень 12 копійок за метр квадратний площі.

– Порівняти можна лише річну плату. Відповідно, річна плата за новим тарифом більша за річну плату за тарифом, який діяв, на 10,1%. Тобто, в загальному можна говорити про підвищення тарифу на опалення на 10,1%, – пояснює заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Вододимир Онишків.

Більше, аніж опалення, здорожчала гаряча вода. До 1 липня один кубометр вартував 15 гривень 71 копійка. Відтепер ціна залежатиме від того, як працює у помешканні сушарка для рушників. Якщо вона підключена до гарячої води, то тариф становить 21 гривню 86 копійок за кубометр. Якщо ж сушарка працює від опалення у квартирі, то ціна за гарячу воду – 20 гривень 34 копійки.

– Національна комісія приводть тарифи у відповідність до економічно обгрунтованих витрат. Ріст тарифу по гарячій воді складає менший варіант, то це 29%, а дорожчий тариф 39%, – каже Володимир Онишків.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here