
Олександра Островська, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості, коментує: “Якщо роботодавець на умовах строкового трудового договору приймає на роботу вимушено переміщену особу з числа зареєстрованих безробітних, йому виплачується компенсація на оплату праці. Вона не може бути більшою, ніж дві мінімальні заробітні плати”.
У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості, підприємець має повернути суму виплачених коштів у повному обсязі. Водночас в умовах військового стану, якщо роботодавці працевлаштовують переселенців незалежно від того, чи мають вони статус безробітного, і на яких умовах працевлаштовані, держава виплачує підприємцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати за 2 місяці роботи.
Наталія Брич, начальниця відділу активних програм зайнятості Тернопільського обласного центру зайнятості, додає: “Крім вищезазначених компенсацій, в службі зайнятості діє ще ряд інших компенсаційних програм за працевлаштування різних категорій громадян”.
До прикладу, якщо роботодавець бере на роботу учасника бойових дій, людину з інвалідністю, чи особу, якій до настання пенсійного віку залишилось менше, як 5 років, він може отримати компенсацію фактичних витрат на заробітну плату в розмірі 50%, але не більше, ніж 6700 гривень.
Якщо ви можете запропонувати роботу, зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості.