додому Новини За допомогою у травмпункт щоденно звертається до 60 тернополян

За допомогою у травмпункт щоденно звертається до 60 тернополян

459
Сніг та мороз не лише красиво, а й може бути небезпечно для нашого здоров’я. З настанням холодної пори року на вулицях міста тротуари та дороги перетворюються на ковзанку. Дуже часто саме за такої погоди люди зазнають серйозних травм. Як вберегтися від ризику падіння та що робити, коли вас спіткала така прикрість, розповість – Назарій Голуб.
З першим снігом та першою ожеледецею тротуари перетворюються на ковзанки. За такої погоди зростає ризик травмувань серед людей. Зазвичай у центральний Тернопільський травмпункт щоденно звертається 35-40 людей, а в перші дні зими ця цифра збільшилася до 60 травмованих.

Ярослав Чайківський, травматолог, директор КНП “Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги”, коментує: “Найбільше звернень зафіксовано людей, то це 60+, серед травм з якими звертаються пацієнти в травмпункт, це є найчастіше забої різних частин тіла і маємо певну кількість переломів”.

Фахівець розповідає, найчастіше мешканці Тернополя звертаються із травмами променево-зап’ястового суглобу, адже коли падають, то намагаються утриматися на долонях і через це зазнають травм кінцівок.

“Якщо ти вже послизнувся,то не слід виставляти десь руку, треба зосередитися, впасти якось такою ділянкою плечового пояса, не виставляючи руку, голову, тому що якраз таки травми голови, руки є найчастіші та найважчі”.

І хоч кількість травмованих зростає, Ярослав Чайківський стверджує, що ця цифра для зимового періоду не є великою.

Якщо все ж ви зазнали падіння і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах або у вас утворилися гематоми, лікарі рекомендують аби уникнути ускладнень з поганими наслідками, негайно звертатися до травмпункту.