додому Головні За дітей без тернопільської реєстрації батьки не платитимуть

За дітей без тернопільської реєстрації батьки не платитимуть

938

Батьки не платитимуть! Так вирішили на спільній нараді влада міста, Тернопільського району та Байковецької і Великогаївської об’єднаних територіальних громад. Мова йде про відвідування дитячих садків міста дітьми без тернопільської реєстрації. Нагадаємо – на початку року влада міста прийняла рішення, згідно з яким, щомісячно 1215 гривень за дітей мають платити громади, де вони прописані.

Питання відшкодування вартості відвідування дитсадків Тернополя дітьми без тернопільської реєстрації майже вирішене. Єдине, що натепер відомо точно – батьки не платитимуть щомісячно 1215 гривень. Впродовж двох тижнів у Тернополі над цим питанням працювала робоча група. До неї входили працівники міської ради, Тернопільського району та об’єднаних територіальних громад. Загало дитячі садки міста відвідує 1538 дітей без тернопільської реєстрації . З них – 674 дитини має право безкоштовно відвідувати дитячі навчальні заклади у зв’язку з пільгами.

– Це діти, які в переліку тих пільгових категорій, які прийняла сесія міської ради. Тобто, працівники міських комунальних установ і закладів, представників бізнесу, підприємців, а також учасників АТО. Крім того, за цих півтора тижня 130 батьків провели реєстрацію у місті Тернополі. По них також відповідно питання знялося, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

58 дітей зареєстровані у Байковецькій ОТГ. Угоду про міжбюджетний трансферт з головою цієї громади міська рада підпише вже найближчим часом і з 1 січня бюджет Тернополя отримуватиме кошти. Така сама ситуація і Великогаївською ОТГ.

Щодо Тернопільського району, то на нараді його керівники пообіцяли закласти гроші для проведення міжбюджетних трансфертів і також оплатити перебування дітей у садочках.

– Крім того, вони будуть проводити роботу самостійну з мешканцями своїх сіл, оскільки вважають, що в них є цілий ряд дошкільних навчальних закладів в селах ,які не заповнені і діти мають можливість бути там. Питання відносно того, чи плвинні інші батьки компенсовувати це за рахунок власних коштів, відтерміновується до 1 квітня для того, щоб протягом першого квартал ми мали можливість вже узгодити по кожному селу, по кожній громаді і протягом цих 2 місяців бюджети могли прийняти рішення про дофінансування цих дітей, їх перебування в дитячих садочках, – каже Сергій Надал.

Останнім часом у школах Тернополя просять батьків принести довідки про місце реєстрації дітей. Чутки про те, що за учнів без тернопільської реєстрації також доведеться платити – неправдиві, запевняє Сергій Надал. Цю інформацію збирають перед ЗНО.