додому Новини За 26 років незалежності України було 7 спроб реформувати судову гілку влади

За 26 років незалежності України було 7 спроб реформувати судову гілку влади

660

Відновити довіру суспільства до судової влади та спростити судову систему для громадян має на меті судова реформа, яка стартувала ще 2 роки тому. А підвищити обізнаність громадян щодо стану та ходу судової реформи ставить перед собою Комітет виборців України, реалізовуючи на місцевому рівні однойменний проект. Про підготовку до його реалізації та першочергові завдання судової реформи розповіли у Тернопільському прес-клубі.

За 26 років незалежності України було 7 спроб реформувати судову гілку влади. Остання, восьма спроба, почалась з 2 червня 2016 року, коли Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції в частині правосуддя та новий Закон України “Про судоустрій та статус суддів”.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Порошенко підписав Закон про Антикорупційний суд

– Зокрема, це прийняття нових процесуальних кодексів, впровадження, не в повному обсязі, але воно працює – це електронний суд – це можливість будь-кого із громадян ознайомитися з електронними деклараціями суддів і побачити, чи відповідає рівень життя судді з відповідним його доходом і контроль над суддями, тобто можливість притягнути суддю, який належним чином не виконував свої повноваження до певної дисциплінарної відповідальності, – розповідає координатор просвітницьких проектів Тернопільського обласного осередку КВУ Володимир Курило.

Саме запровадження електронного суду може спростити спілкування між громадянами та судовими інстанцями, каже Володимир Курило.

– Сама суть електронного суду, що громадянин, не виходячи зі свого приміщення, з своєї квартири, може подати позовну заяву, оплатити судовий збір,взяти участь у судовому засіданні шляхом відеоконференції.

Судова реформа запроваджена з метою спрощеня судової системи і судочинства з одночасним кадровим перезавантаженням , а також антикорупційного контролю та дієвої відповідальності суддів, зазначив Володимир Курило. А головна мета реформи – відновити довіру суспільства до судової влади та спростити судову систему для громадян.