
За 26 років незалежності України було 7 спроб реформувати судову гілку влади. Остання, восьма спроба, почалась з 2 червня 2016 року, коли Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції в частині правосуддя та новий Закон України “Про судоустрій та статус суддів”.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Порошенко підписав Закон про Антикорупційний суд
– Зокрема, це прийняття нових процесуальних кодексів, впровадження, не в повному обсязі, але воно працює – це електронний суд – це можливість будь-кого із громадян ознайомитися з електронними деклараціями суддів і побачити, чи відповідає рівень життя судді з відповідним його доходом і контроль над суддями, тобто можливість притягнути суддю, який належним чином не виконував свої повноваження до певної дисциплінарної відповідальності, – розповідає координатор просвітницьких проектів Тернопільського обласного осередку КВУ Володимир Курило.
Саме запровадження електронного суду може спростити спілкування між громадянами та судовими інстанцями, каже Володимир Курило.
– Сама суть електронного суду, що громадянин, не виходячи зі свого приміщення, з своєї квартири, може подати позовну заяву, оплатити судовий збір,взяти участь у судовому засіданні шляхом відеоконференції.
Судова реформа запроваджена з метою спрощеня судової системи і судочинства з одночасним кадровим перезавантаженням , а також антикорупційного контролю та дієвої відповідальності суддів, зазначив Володимир Курило. А головна мета реформи – відновити довіру суспільства до судової влади та спростити судову систему для громадян.