додому Головні Порошенко підписав Закон про Антикорупційний суд

Порошенко підписав Закон про Антикорупційний суд

587

11 червня Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про Вищий Антикорупційний суд”. При цьому наголосив, що його ухвалення є перемогою України, бо завдяки спільній роботі було напрацьовано незалежну антикорупційну інфраструктуру, що створює всі можливості для ефективної боротьби з корупцією. Антикорупційний суд має стати логічним завершенням справ відкритих НАБУ і продовжених антикорупційною прокуратурою.

– Це не кінець роботи, це лише початок. І я хочу звернутися зараз до наших іноземних партнерів, бо законопроектом передбачено інститут іноземних експертів, які нам мають надати кандидатури, організації, які спеціалізуються на боротьбі з корупцією і для України авторитетні, міжнародні, де Україна бере участь на міждержавному рівні. Прошу за дуже короткий термін мінімум 12 кандидатів мають надійти до вищої кваліфікаційної комісії суддів для того, щоб ми запустили процес створення суду, – каже Президент України Петро Порошенко.

Також Петро Порошенко звернувся до Уряду та Міністерства Фінансів, аби вони терміново виділили фінансування, передбачене в бюджеті. І закликав суддів готуватись до ефективної і напруженої роботи.

Ухвалення законопроекту про створення Антикорупційного суду прокоментували нашим журналістам джерела, наближені до Групи підтримки України у Європейській комісії.

Вони зазначили, що Антикорупційний суд – це важливий крок на шляху до реформування судової гілки влади. За їх словами, в Україні є чимало людей, які прагнуть змін на краще, проте є й певні групи, які працюють в контрнапрямку. Також вони наголошують на тому, що антикорупційне законодавство комплексно запрацює лише через певний час та за умови, коли усі ланки судової реформи працюватимуть без збоїв.